پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
به گزارش رادیو بین المللی چین ، سر آمریکا اخیرا خیلی شلوغ است: از یک سو در خلیج فارس ائتلاف نظامی به  اصطلاح حفظ امنیت کشتیرانی درست می کند که خود باعث ایجاد تنش در منطقه است، از سوی دیگر در هنگ کنگ فتنه گران را تحریک به خشونت می کند و قصد دارد این مرکز مالی بین المللی را فلج کند. 

در عین حال واشنگتن در مسکو هم با آتش افروزی میخواهد انقلاب رنگی جدیدی به راه بیاندازد.

ابتکار آمریکا برای ایجاد ائتلاف نظامی در خلیج فارس با برخورد سرد همپیمانانی مانند آلمان، فرانسه، ژاپن و استرالیا مواجه شده است، اما در نهایت در 14 امرداد انگلستان از عضویت در این ائتلاف خبر داد. سپس اسرائیل هم برای حضور در این ائتلاف نظامی ابراز تمایل کرد.

 

همه می دانیم هدف اصلی ائتلاف نظامی با بهانه حفظ امنیت آمد و شد کشتیها در حقیقت ایران است که البته سبب انزجار شدید ایران شده است. علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه هشدار داد: هر گونه حضور اسرائیل در آبهای خلیج فارس ممکن است درگیری را شعله ور کند. پیش از آن نیز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تصمیم اسرائیل به پیوستن به ائتلاف دریایی، خلیج فارس را «یک شاهراه حیاتی» برای کشور خواند و حضور نیروهای غیرمنطقه‌ای و خارجی را منشاء ناامنی دانست.

هر جایی که آمریکا در آن دستی دارد، ناآرام می شود. آبهای خلیج فارس آرام بود، اما آمریکا همیشه در صدد تحریک کشمکش است. حفظ امنیت کشتیرانی برای آمریکا اهمیتی ندارد، این کشور دیگر چندان نفتی از خاورمیانه وارد نمی کند، بلکه برایش مهم این است که تنش و فضای جنگی در خاورمیانه ایجاد کند تا سلاحهایش را به کشورهای ثروتمند منطقه بفروشد.

آمریکا آشفتگیهای اخیر هنگ کنگ را هم فرصتی دیده و سیاست بازانش یکی یکی پشتیبانی خود را از فتنه گران بیان می کنند. معاون رییس جمهور و وزیر خارجه آمریکا جداگانه با مخالفان چین و فتنه گران هنگ کنگ دیدار می کنند و برخی سیاستبازان غرب به بهانه هایی چون «حقوق بشر» و «دمکراسی» بی پرده معیار دوگانه در پیش گرفته و اقدامات خشونت بار را تظاهرات صلح آمیز جلوه می دهند و به دولت منطقه هنگ کنگ و اقدمات عادلانه و منطقی پلیس هنگ کنگ اتهام وارد می کنند و با سیاهنمایی، دولت مرکزی چین را به تضعیف آزادی و حقوق هنگ کنگ متهم می کنند. عکسهای تماس و ملاقات مخفیانه مقامی سرکنسولگری آمریکا در هنگ کنگ با سرکرده های فتنه گران هنگ کنگ در این روزها در شبکه های اینترنت بسیار مورد توجه قرار گرفته و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا حتی آشکارا از این اقدام تقدیر کرده است. چنین اقداماتی دخالت گستاخانه در امور داخلی یک کشور دیگر و پایمال کردن قوانین بین المللی و قواعد مناسبات بین المللی بی شرمانه و خبیثانه است.

آمریکا همچنین چنگالهای خود را به سوی روسیه دراز کرده است. از 20 ژوئیه به این سو در مسکو، چندین هفتۀ پیاپی در روزهای آخر هفته چهار مورد راهپیمایی و تظاهرات برگزار شده که سه مورد از آنها غیرقانونی و بدون مجوز بوده است. چندی پیش یک شرکت کننده در تجمعات غیرقانونی مسکو در پایگاه اینترنتی ویدئویی، فیلمی منتشر کرد که نشان می دهد یک تبعۀ آمریکایی به خاطر مشارکت در تجمعات غیرقانونی بازداشت می شود و حتی در بازداشتگاه شیوۀ چگونگی مقابله با پلیس را به بازداشت شدگان آموزش می دهد. طبق گزارش رسانه های روسی، سفارت آمریکا در روسیه در پایگاه اینترنتی رسمی خود اطلاعاتی برای راهنمایی معترضان منتشر کرده است. برخی نیروهای بیگانه با سوء استفاده از رسانه های کاربری مانند یوتوب مردم روسیه را تحریک می کنند.

آمریکا خود را پلیس جهان می داند، اما پلیسی است که از آرامش جهان می هراسد و از نظم محفاظت نمی کند، بلکه فقط در پی آتش افروزی است و هر جا که شعلۀ بی ثباتی ظاهر می شود، اگر آنجا متعلق به همپیمانان خودش نباشد، آمریکا ناگهانی هیجانزده می شود و خود را در جایگاه برتر قضاوت و عدالت قرار می دهد یا در مقام معلم ظاهر می شود و مستقیماً وارد میدان می شود.

بسیاری کشورها پی برده اند که آمریکا مدتی طولانی در راه یک ابر قدرت شیطانی گام برداشته است. اما اگر آمریکا همچنان قوانین جهانی و مقررات روابط بین المللی را نادیده بگیرد و با دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر، به حق حاکمیت و امنیت کشورها آسیب برساند، فقط با مخالفت شدیدتر در جامعۀ جهانی روبرو می شود و در نهایت سرش به سنگ خواهد خورد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: