پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۷۵۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
جمالی نوبندگانی:
براساس قانون اساسی، نماینده مجلس شورای اسلامی هم حق دارد و هم وظیفه دارد که در تمامی مواردی که مربوط به کشور ماست تحقیق و تفحص و بررسی کند و نظر بدهد.

محمدجواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: اولین وظیفه و مهمترین وظیفه نماینده مجلس شورای اسلامی قانونگذاری است و وظیفه پراهمیت بعدی نماینده مجلس شورای اسلامی نظارت بر اجرای قانون است. 
 عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: براساس قانون اساسی، نماینده مجلس شورای اسلامی در تمامی مواردی که مربوط به کشور ماست تحقیق و تفحص و بررسی کند و نظر بدهد اما آفاتی در این مسئله وجود دارد. 
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ادامه داد: این که به ویژه در شهرستان های کوچک مردم تمام آمال و آرزوهایشان را در نماینده می بینند که برایشان بیمارستان بسازد، آمبولانس بخرد، در استخدام و انتقال اهالی شهر مداخله کند. وقتی که نماینده همه این کارها را نماینده باید انجام دهد درست یا غلط و به هر دلیلی مردم از نماینده منتخب خود می خواهند که پل بسازد، زیرگذر بسازد، سد بسازد، هواپیما بیاورد، کارخانه بسازد و از این قبیل، خب نماینده که به خودی خود ابزاری برای عملیاتی شدن این خواسته ها ندارد و باید به قوه مجریه تقاضا بدهد بنابراین دستش زیر سنگ قوه مجریه خواهد رفت و نمی تواند خوب نظارت کند. 
وی افزود: مردم اگر می پرسند چرا خوب نظارت نمی کنید باید به این نکته توجه کنند که این توقعات را به وسیله همان کسانی که ما می خواهیم روی آنها نظارت کنیم باید انجام شود و درست یا غلط وقتی من می خواهم بعد نظارتی ام را اعمال کنم آن کارها زمین می ماند و مجددا مردم می گویند آقای نماینده شما کارت را درست انجام ندادی!
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی گفت : یکی از ایرادات من اینجاست که شورای شهر را چه کسی انتخاب می کند؟ مردم. 
نماینده مردم فسا تاکیدکرد: نماینده مجلس حق دخالت در کار شورای شهر را ندارد چون آنها هم منتخب مردم هستند. حتی در مورد شهردار هم نماینده امکانی برای نظارت ندارد. 
جمالی نوبندگانی اظهارداشت: مردم خودشان به پنج نفر، هفت نفر یا یازده نفر رای می دهند و بعد شورای شهر بدون حتی کوچکترین مشورتی می آیند شهردار انتخاب می کنند و جالب است که مردم دوباره برای آسفالت خیابان و کار بازار که حداقل کارهای شهرداری است بازهم به ما مراجعه می کنند. ما به مردم اعلام می کنیم که شما خودتان این شورا را انتخاب کردید. این شورا یک مجلس محلی است و برای این کارهاست. اگر خراب شد نماینده مجلس را که هیچ اختیاری هم ندارم مورد خطاب و عتاب قرارمی دهند که چرا اینطور شده است؟
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان افزود: یکی از ایراداتی که من این دفعه به مجلس می گیرم این است که هیئتی که باید کاندیداهای شورای شهر را تایید صلاحیت می کرد خیلی گشاده دستی کرده است. 
نماینده مردم فسا تصریح کرد: چرا کسی که مشهور به اعتیاد و فسق و فجور است تایید صلاحیت شود؟
جمالی نوبندگانی افزود: من متاسفانه می بینم در استان لرستان، در خرم آباد، در الاشتر، در شهر صدرای شیراز، در بابل، در تبریز، در مرودشت، یک نفر در فسا، در یکی از شهرهای کرج دستگیری های کلان اتفاق افتاده است. باید به داد این ها رسید. 
وی بیان کرد: من فکر می کنم با وجود نبود کنترل روی انتخابات شوراهاست و خرج های کلانی که دارد می شود بیشتر کسانی رای می آورند که دارند برای این کارها هزینه می کنند و طرف وقتی هزینه می کند می خواهد در مقابلش یک چیزی به دست بیاورد و خیلی خطرناک است.
نماینده مردم فسا اظهارداشت: من هیچوقت در مهمانی های آنچنانی حاضر نشدم. هیچکس را به شهرداری نفرستادم و الان حتی یک کارگر منتسب به من در شهرداری نیست. دخالت در کار شوراها نکردم ولی به آنها اعلام آمادگی کردم. 
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: در همین شهر حوزه انتخابیه بنده هم چهار ، پنج تا شهردار تا امروز عوض شده است و الان هم شهردار من هیچگونه همکاری نمی کند و طرح ها را می خواباند. 
وی ادامه داد: ما می خواستیم درباره بافت فرسوده کارکنیم بنیاد مسکن کشور پای کار آمد اما شهردار همکاری نکرد. برای ورودی شهر فسا که از نظر رفت و آمد و ترافیک خیلی خطرناک است می خواستیم فلکه ای را تعبیه کنیم حتی نقشه هایش هم مورد تایید اداره کل راه و شهرسازی استان قرارگرفته و کلنگش هم زده شد اما متاسفانه نه تنها اقدام نکردند بلکه علیه نماینده هم این طرف و آن طرف سمپاشی کردند که آقا هزینه هایش به ما نرسیده است. 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکیدکرد: در شهری مثل ما واقعا آمده اند که کار نشود. یعنی بعضی ها این است که بگویند در زمان فلان نماینده ما کار نکنیم که نماینده رای بیاورد یا نیاورد. این خیانت به مملکت است اگر مسلمان هم نیستید. این تفکرات متاسفانه وجود دارد. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: