پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۷۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: ثبت نام دوره کاردانی دانشگاه از ۲۷ مرداد و کارشناسی ۲شهریور ماه ماه آغاز شده و تا بیستم سهریور ادامه دارد.
گیتی آنلاین_  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت:بر اساس هماهنگی انجام شده با سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام از داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دوره‌ کاردانی از 98/5/27 و دوره کارشناسی از 98/6/2 آغاز شد.
محمد امید  با تأکید بر اینکه میزان استقبال از رشته های مهارتی در جامعه روز به روز افزایش پیدا می کند، افزود: سال گذشته با وجود کاهش جمعیت دانشجویی در دانشگاه های کشور ما توانستیم بیش از 150 هزار دانشجو جذب کنیم و امسال نیز این میزان از گرایش برای حضور در رشته های مهارتی به دلیل بازار اشتغال این رشته ها با استقبال زیادی مواجه می شود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از مزیت هایی که این دانشگاه دارد، این است که برخلاف سایر دانشگاه های دولتی می تواند رشته هایی که حد نصاب لازم دانشجو را کسب نکرده اند، از چرخه آموزشی حذف کند. در واقع رشته های مهارتی و حذف میزان تقاضا و نیاز بازار کار در دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود.
وی تأکید کرد: سال گذشته به دلیل نظام 6، 3، 3 آمار متقاضیان ورود به واحدهای دانشگاه علمی کاربردی کاهش پیدا کرد، اما به دلیل اینکه اولین خروجی های این نظام از آموزش و پرورش تحصیل خود را به اتمام می رسانند، ما شاهد گرایش بالا به سمت رشته های مهارتی خواهیم بود.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: اکنون با گرایش جوان ترها برای حضور در رشته های مهارتی در این دانشگاه مواجه هستیم بطوریکه در سال 95، 60 درصد دانشجویان این دانشگاه مسن بودند که این آمار در سال 97 کاهش پیدا کرد و بعداً 70 درصد ورودی ها به دانشجویان جوان اختصاص یافت که البته این وضعیت در سال 98 بسیار بهتر خواهد بود.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: