پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
ماه پایانی تابستان برای شالی‌کاران گیلان با شور و شادی همراه است، بساط جشن و سرور به پا می‌کنند تا شادمانی‌هایشان را هدیه دهند.
شهردار خشکبیجار در حاشیه برگزاری این جشن گفت : این جشنواره با هدف احیای سنت ها و آئین شکرگزاری از خداوند متعال و ایجاد شور، نشاط و شادابی و همدلی بین مردم بویژه مردم خشکبیجار برگزار می شود.

صدرالله فرخی با اشاره به اینکه جشن باستانی خرمن همه ساله در پایان فصل زراعی به شکرانه برداشت محصول برگزار می‌شود گفت:این جشن علاوه بر جذب گردشگر سبب پیوند نسل جوان با آدب و سنن گذشتگان و آئین‌های بومی – محلی می‌شود.

وی با بیان اینکه بازی های لافند بازی ، قیش بازی ، ساهت مترسک با کلش ، اجزای موسیقی محلی ، استند آپ کمدی ، و نمایشگاه صنایع دستی از جمله برنامه های این مراسم بود، گفت: ۵ کشاورز نمونه بخش نیز تقدیر شد. 

ماه پایانی تابستان برای شالی‌کاران گیلان با شور و شادی همراه است، بساط جشن و سرور به پا می‌کنند تا شادمانی‌هایشان را هدیه دهند.

این روزها که آرام‌آرام، مزرعه ها زرد و طلایی از خوشه‌های زرین خالی می‌شود و ثمره ماه‌ها تلاش درو می‌شود، گیلانی ، رسم‌های شیرینی به پا می‌کنند تا شکرانه نعمت بجا آورند.

جشنی مزبور به شکرانه پایان یافتن فصل برداشت برنج و به شکرانه این نعمت الهی و محصول خوب برنج روز گذشته در خشکبیجار برگزار شد.


نویسنده:فخاری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: