پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۷۳۶
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
بانوی ۲۷ ساله سیستان و بلوچستانی نمونه‌ای از جمعیت فعال و بیکار کشور است که با تسهیلات اشتغال‌زایی توانسته کسب و کاری با درآمد ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومانی برای خود ایجاد کند.
گیتی آنلاین _کیمیا مالکی، بانوی ۲۷ ساله از سیستان و بلوچستان فقط نمونه‌ای از یک جوان بیکار است که با شناسایی ظرفیت منطقه محل سکونت توانسته با تسهیلات حداقلی ۱۰ میلیون تومانی اشتغال، کسب و کاری با درآمد ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان در ماه برای خود ایجاد کند. این بانوی ۲۷ ساله که محصولات خود را در نمایشگاه توانمندسازی عشایر و روستاییان نیز عرضه کرده بود، کسب و کار خود را از سال ۹۵ در حوزه سوزن دوزی بر روی انواع البسه و پوشاک آغاز کرد.مالکی با اشاره به نحوه آغاز کسب و کار خود گفت: در سال ۹۵ بعد از اینکه تصمیم به ورود به این عرصه گرفتم، بعد از شناسایی بازار فروش، مقدمات اولیه برای شروع کسب و کار را آغاز کردم.

وی ادامه داد: در همان زمان با تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی کار خود را آغاز کرده و به تدریج با شناخت بازار دامنه فعالیت خود را گسترش دادم.

این بانوی ۲۷ ساله کارآفرین با بیان اینکه امروز محصولات خود را متنوع کرده و سوزن دوزی را روی انواع محصولات از جمله وسائل تزئینی منزل، چرم، مانتو، کت، شلوار و پوشاک آقایان و بانوان انجام می دهم، تاکید کرد: از برخی دستگاه ها و ارگان ها هم سفارشاتی دریافت می کنم.

وی با بیان اینکه برای سوزن دوزی روی محصولات و سفارشات ۸۰ نفر به طور مستقیم و ۸ خیاط نیز با اون همکاری می کنند، گفت: همه این افراد در روستاها و در منازل خود سفارشات را تهیه می کنند.

این بانوی ۲۷ ساله درباره توسعه کسب و کار خود نیز گفت: در ابتدا که سفارشات کم بود فقط با چند نفر کار می کردیم؛ اما بعد از اینکه کیفیت و تنوع محصول را افزایش دادم، با معرفی محصولات از طریق واسطه ها یا شرکت در نمایشگاه های مختلف، مشتریان جدید به من سفارش دادند. 

 ارائه تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی با تلفیق منابع چهار بانک عامل کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید به سرانجام رسیده است.

منبع : مشرق

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: