پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۷۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
استاندار کرمانشاه در نشست خبری مطرح کرد
استاندار کرمانشاه گفت: امسال در گرامیداشت هفته دولت درمجموع ۵۴۲۹ پروژه اقتصادی و عمرانی، در استان به بهره برداری که بیش از ۵۶۹۵ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد .
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، مهندس بازوند استاندار کرمانشاه امروز شنبه (۲ شهریور) در نشست خبری هفته دولت که با حضور خبرنگاران برگزار شد گفت: برای اجرای این طرح‌ها با بیش از ۵۶۹۵ نفر اشتغالزایی بیش از۷۵۴ میلیارد تومان هزینه شده است.
بازوند ادامه داد: در هفته دولت تعداد ۱۳۰ پروژه کلنگ زنی خواهند شد که امیدواریم تعدادی از آن‌ها تا پایان سال به بهره برداری برسند.
وی اضافه کرد: ۱۹۲ واحد از مجموعه مسکن مهر سرپل ذهاب که در زلزله آسیب دیدند در هفته دولت به بهره برداری می‌رسند.
استاندار کرمانشاه گفت: دولت شهید رجایی یک سبک مدیریتی مردم محور را به یادگار گذاشت که در دولت‌های بعدی دنبال شد و توفیقات درخشان جمهوری اسلامی در طول این چهل سال ثمره مردم محوربودن است.
وی خاطر نشان کرد: در دهه‌های اخیر همه‌ی این رویکرد‌های ارزشمند در قالب سبک مدیریتی جهادی با جدیت دنبال شده‌اند که دستاوردی‌های عظیمی در عرصه‌های مختلف داشته اند.
بازوند خاطر نشان کرد: هفته دولت فرصت خوبی برای بیان عملکرد‌های صورت گرفته توسط نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف است.
استاندار تصریح کرد: خوشبختانه شواهد و قرائن حاکی از این است که مرز خسروی در ایام اربعین برای عبور زوار حسینی بازگشایی می‌شود. بازگشایی این مرز تاریخی یک اتفاق بسیار مهم است و بی‌گمان تاثیرات مثبتی در رونق اقتصادی کرمانشاه خواهد داشت.
به گفته وی زیرساخت‌های لازم برای ایام اربعین فراهم شده است و وزارت کشور نیز تمهیدات لازم را در این زمینه انجام داده است.
بازوند اضافه کرد: برای انتقال مناسب زوار از منذریه تا کربلا و استقرار موکب‌ها در این مسیر، با طرف‌های عراقی مشغول برنامه ریزی هستیم.
استاندار ادامه داد: موضوع رسمی شدن مرز‌های سومار، شیخ صله و شوشمی در هیئت دولت به تصویب رسید که نشانگر توجه ویژه دولت به توسعه کرمانشاه است.
وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است بخش صادرات کالا در ایام اربعین از مرز‌های خسروی و مهران به سومار منتقل شود.
بازوند با اشاره به اینکه هفته گذشته برای حل مشکلات جاری مرز سومار سفری به استان دیالی داشتیم افزود: مقامات دیالی موضوعات و مشکلاتی را مطرح کردند که در حال پیگیری آن‌ها هستیم و به زودی تفاهم نامه‌ای در این زمینه با طرف عراقی امضا می‌کنیم تا این مرز با تمام ظرفیت در ایام اربعین فعال باشد.
وی اضافه کرد: در استان سه سند مهم در حوزه‌های رونق تولید، اقتصاد مقاومتی و اشتغال تهیه کرده‌ایم که به عنوان یک نقشه راه برای توسعه اقتصادی و کاهش ۳ درصدی نرخ اشتغال، اجرایی شده‌اند.
بازوند تاکید کرد: اگر مدیری به رسانه‌ها پاسخگو نباشد با او برخورد می‌شود پاسخگو نبودن برخی مدیران را تایید می‌کنیم و به آن‌ها تذکر جدی می‌دهیم.
وی از دستور ویژه رئیس جمهور برای ثبت جهانی اورامانات خبر داد و اضافه کرد: برخی با جوسازی‌های رسانه‌ای سرمایه گذاران را از این شهر فراری می‌دهند. یک سرمایه گذار که خواهان اجرای پروژه یک شهرک توریستی صد هکتاری بود با همین جو سازی‌های رسانه دلسرد شد و در استان همسایه این طرح آن را اجرایی کرد.
بازوند در پایان در مورد گلیم و گبه  گفت: طلب حدود ۴ هزار و ۷۰۰ نفر از شاکیان گلیم و گبه باقیمانده است که قرار است این موضوع در جلسه سران قوه مطرح شود و با دستور سران سه قوه ۴ هزار و ۲۰۰ نفر پرداخت شود .‌‌

خبرنگار: پوریا زارعی
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: