پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۲
استاندار لرستان :
نشست خبری - مطبوعاتی استاندار لرستان با اصحاب رسانه استان بمناسبت هفته دولت شامگاه دوم شهریور در سالن جلسات استانداری برگزار شد .

 
به گزارش گیتی آنلاین، در این نشست خبری استاندار لرستان ابتدا به عملکرد دولت تدبیر و امید پرداخت و از مزایای برجام سخن به میان آورد؛ پس از آن به سیلاب خروشان و ویرانگر ۱۲ فروردین ماه ورود کرد : سیلابی که در استان لرستان رخ داد قابل قیاس با هیچ سیلابی در هیچ کجای کشور نبود ، سیلی که در لرستان به وجود آمد هم از حیث وقوع و هم از حیث مقابله متفاوت از هر جایی بود .

سید موسی خادمی افزود : در خوزستان هم سیلاب بوجود آمد ولی سیلابی که می شود گفت تنظیم شده بود یعنی ما با یک آب پاک روبرو بودیم که می دانستیم فردا یا چند ساعت بعد چه آبی وارد چه مسیری خواهد شد و با چه حجمی؛ و قاعدتا می توانستند آن را مهار کنند ولی سیل لرستان و بویژه شهرستان پلدختر که اینگونه نبود .

وی خاطرنشان ساخت: متاسفانه ما و شما اهالی رسانه نتوانستیم آنطور که باید این سیل وحشتناک که دوره ی بازگشتی هزار ساله داشت را خوب توضیح بدهیم به همین جهت سیل لرستان را در ردیف سیل خوزستان و گلستان و استان های دیگر قرار می دادند زیرا مقصر ما بودیم آنطور که می بایست حجم بالای این سیل را خوب اطلاع رسانی نکردیم.

استاندار لرستان یادآور شد : در سیلابی که به وقوع پیوست بیش از یکهزار و ۶۰۰ روستا دچار قطعی آب ، برق ، گاز و راه شد و کمتر از ده روز تمام این موارد رفع شد تا جایی که دکتر روحانی ریاست محترم جمهور بیان داشت کاری که شماها در لرستان انجام دادید بالاتر از استاندارد جهانی بوده .

وی گفت : در هفته دولت در استان ۴۸۳ پروژه افتتاح و ۱۹ پروژه دیگر کلنگ زنی خواهد شد .

سید موسی خادمی با سوال یکی از خبرنگاران علاوه بر سیل به فرودگاه هم ورود کرد : با رایزنی های فراوان خوشبختانه توانستیم اعتبار توسعه فرودگاه را از استانی به ملی تبدیل کنیم .

وی برج امید را هم از یاد نبرد و در مورد ساخت آن تشریح کرد : هیچ گونه زد و بند غیر قانونی در مورد قرارداد و ساخت این برج در زمان گذشته صورت نگرفته ولی متاسفانه آن زمان قرارداد بسته اند که از دولت هیچ کمکی نمی خواهیم و با ۳۵ میلیارد تومان فروش ساختمان قدیم استانداری این برج را بنا می کنیم در صورتی که ۳۵ میلیارد تومان پایان یافت و برج تکمیل نشده و اکنون بیش از ۴۰ میلیارد دیگر لازم است تا برج امید که همان ساختمان جدید استانداری است ساخته شود .

مقام ارشد استان لرستان از قلعه فلک الافلاک هم گفت : پولی که ما به سپاه پاسداران داده ایم که اطراف قلعه را تخیله کنند متاسفانه بصورت اوراق قرضه است و مدت دار می باشد ، سپاه از ما پول نقد درخواست کرده ولی به دلیل اینکه اعتبارات پروژه های عمرانی توسط دولت بصورت اوراق به ما پرداخت شده ما نتوانستیم به سپاه پول نقد بپردازیم و احتمالا تا سررسید اوراق نتوانند پادگان را تخلیه کنند .

در این نشست خبری بحث های فراوانی به میان آمد و محمود ثمینی معاون سیاسی - امنیتی استانداری از برگزاری انتخابات سالم  سخن گفت و گودرز امیری که اکنون دو سمت معاونت عمرانی و معاونت اقتصادی را برعهده دارد در حیطه وظایفش به سوالات متعدد اصحاب رسانه استان پاسخ داد .

سید موسی خادمی از پروژه های بسیاری سخن گفت ولی باز ته دلش به سمت سیل می رفت؛ خیلی مشتاق بود بگوید سیلی که در لرستان آمد را چرا دولتمردان با سیل استان های دیگر همطراز می دانند در صورتی که سیل لرستان قابل قیاس با هیچ سیلی در کشور نبوده و نیست ؛ آری سخن استاندار لرستان متین است و جای بسی سوال دارد که چرا ما اصحاب رسانه نتوانستیم آنطور که باید صدای مظلومیت لرستان و حتی شهرمان خرم آباد را به گوش دولتمردان مرکز نشین برسانیم .

مریم نظری
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: