پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۷۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
حسن نوروزی:
تا پیش از تصویب حذف قانون اعدام از جرایم حمل و توزیع موادمخدر، فردی که سیصد گرم موادصنعتی به همراه داشت اعدام می شد اما داشتیم فردی را که دو تن تریاک از او کشف شد و هنوز هم اعدام نشده است.

بر مبنای ادله فقهی و شرعی که از آیات قرآن به دست می آید مفسد فی الارض کسی است که هم فساد در جامعه ایجاد کند و هم محاربه انجام دهد.
  حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین ضمن بیان این مطلب افزود: اگر کسی افسادگر باشد و محاربه فی الارض انجام داده باشد آن شخص باید اعدام شود ولی اگر کسی افساد کرد، افساد راه های دیگری هم دارد، اعدام ندارد. 
نماینده مردم بهارستان افزود: لذا وقتی ما این بحث را انجام می دادیم اعدام با سیصد گرم مواد صنعتی، چهارصدگرم، پانصدگرم، هفتصدگرم، هشتصد گرم اعدام انجام می شد. حالا یک جوانی یا فردی که دارای عائله و خانواده است اعدام می شد و بعد فرزند او و خانواده او را کسی استخدام نمی کرد با این دلیل که این شخص پدرش اعدام شده است.  
این نماینده مجلس توضیح داد: ما بحث های روانشناسی، بحث های کارشناسی علمی، کارشناسی تحقیقاتی و خبره ای و همچنین بحث های فقهی را مطرح کردیم.
این عضو کمیسیون قضایی بیان کرد: در نتیجه به این نکته رسیدیم که گاهی اوقات دیده می شد افرادی که پول ندارند وکیل بگیرند و جوانانی که با هفتصد گرم مواد مخدر در کوچه و خیابان دستگیر و اعدام می شدند. 
وی در ادامه گفت: پس از آن که اعدام از جرائم موادمخدر حذف شد یکی از قضات به من گفت که این کار شما بسیار کار عالی ای بود. 
نوروزی مطرح کرد: من از آن قاضی پرسیدم چرا این کار عالی بود وی پاسخ داد ما شخصی را به نام آقای بامری در زاهدان دستگیر کردیم دوتن تریاک داشت و بررسی کردیم حدود پانصد تا مستغلات در تهران و مشهد داشت دویست سیصد نفر از مسئولین به من زنگ زدند که در مورد ایشان مماشات کنید مدارا کنید کمک کنید. 
وی ادامه داد: با یکی از نمایندگان مجلس صحبت می کردم ایشان می گفت همان موقع دستگیری هم 60 میلیارد توی حسابش داشت. 
نوروزی تاکیدکرد: دو سال پیش که ما این قانون را تصویب کردیم حرف من این بود که چرا یک جوانی که از او هفتصد گرم مواد صنعتی کشف می شود اعدام می شود ولی یک نفر قاچاقچی اصلی که دو تن تریاک از او کشف می شود هنوز هم آن شخص اعدام نشده است و عده ای زنگ می زنند که آقا کمک کنید، مساعدت کنید، رها کنید. 
نماینده مردم رباط کریم گفت: به هر حال این که همکاران ما، ما را تحسین کردند گفتند که شما کار خوبی کردید به دلیل آن که شما به دنبال قاچاقچی های کلان و بین المللی هستید.

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: