پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۷۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
نوروزی:
داماد حداد عادل که به دلیل تولد در کشور امریکا دو تابعیتی محسوب می شود وقتی متوجه شد که برابر قانون افراد دو تابعیتی حق فعالیت در مشاغل حساس را ندارند از پذیرش شغل کلیدی امتناع کرد.

حسن نوروزی نماینده بهارستان و رباط کریم در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: مطابق قانون ایران افرادی که دو تابعیتی هستند نباید به کارهای حساس و مقام های مهم کشوری گماشته شوند. 
وی افزود: من مثال آوردم که برخی افراد هستند که دو تابعیتی هستند و در شغل های حساس قراردارند مثل کسانی که در مذاکرات 1+5 بودند یا افراد دیگر که دارای تابعیت های مضاعف هستند ولی خب شغل هایی دارند که به صورت قانونی مجاز نیست. 
عضو کمیسیون قضایی گفت: در آنجا ما گله کردیم و گفتیم افرادی که اصولگرا هستند تا اعلام می شود که سیتی زن یا دو تابعیتی هستند و یا گرین کارت دارند، خودشان به نحوی استعفا می دهند و کناره گیری می کنند ولی عده زیادی هستند که تحت عنوان این که خبره هستند در مشاغل حساس به کارگیری می شوند. 
وی بیان کرد: حتی در کمیسیون ما (کمیسیون قضایی) هم طرحی آمده بود در مورد افرادی که دو تابعیتی هستند که اگر این ها کاری در اختیار داشته باشند و دو تابعیتی بودن خود را اعلام نکنند مجازات دارند، آن طرح رأی نیاورد. 
نوروزی تصریح کرد: من گفتم مثلا داماد آقای حداد به اعتبار این که ایشان سیتی زن بودند با وجودی که از یک خانواده معتبر و محترم بودند و دعوت شدند به یک پست حساس ولی وقتی متوجه شدند که یک فرد دو تابعیتی و سیتی زن نمی تواند پست حساس داشته باشد ایشان کناره گیری کردند در حالی که برخی از خبرگزاری ها نوشتند که وزارت اطلاعات ایشان را رد صلاحیت کرد که اینطور نبود. 
این نماینده مجلس گفت: برخی گفتند که به دلیل آن که فرزندشان در کشور دیگری به دنیا آمده داشتن شغل حکومتی حساس برایشان غیرمجاز شده ولی اینطور نیست داماد آقادی حدادعادل خودشان در امریکا به دنیا آمده اند و سیتی زن هستند و به همین دلیل هم در مشاغل حساس قرارنگرفتند. 
نوروزی قبلا محل تولد این فرد را ژاپن معرفی کرده بود که در این مصاحبه این اشتباه را اصلاح کرد. 

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: