پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۷۶۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
نشست خبری - مطبوعاتی دکتر محمدرضا نیکبخت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان بمناسبت هفته دولت سوم شهریورماه در سالن آمفی تئاتر ابن سینا بیمارستان شهید رحیمی برگزار شد .

به گزارش گیتی آنلاین ؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان ابتدا به مبحث مهم استخدام ها ورود کرد و گفت: در حال حاضر هیچ گونه استخدامی نداریم اگر باشد طبق مقررات در قالب آزمون صورت می گیرد؛  ولی آبان و آذرماه در نظر است بیش از ۱۷۰ پرستار و بهیار و ... استخدام کنیم که انشالله آن زمان اطلاع رسانی خواهد شد .

محمدرضا نیکبخت با سوال خبرنگاران به بیمارستان پلدختر گریزی زد: در اولین سفر کاری بنده به پلدختر ، بیمارستان این شهرستان را فاقد دستگاه سرمایشی و گرمایشی دیدم بلافاصله مبلغ یک میلیارد تومان به حساب بیمارستان واریز نمودم، همانگونه که می دانید نصب دستگاه ها مدت زمانی طول می کشد به همین جهت این بیمارستان در حال حاضر فاقد دستگاه سرمایشی می باشد .

وی در پاسخ به انتقاد خبرنگاران از بسته بودن داروخانه های شبانه روزی در نیمه ی شب، بیان داشت : پیگیری می کنیم هر داروخانه شبانه روزی که ۲۴ ساعت باز نباشد سریعا تعطیل و مجوز تاسیس داروخانه به افراد دیگری سپرده می شود .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی افزود: آمادگی کامل داریم تا توزیع داروهای خاص را به هلال احمر بدهیم ولی اگر قرار باشد هلال احمر با تاسیس این داروخانه به پخش داروهای دیگر بپردازد حاضر به همکاری نیستیم و توزیع داروهای خاص را دانشگاه برعهده می گیرد .

دکتر نیکبخت در مورد کارانه پزشکان متخصص نیز گفت: از زمانی که به لرستان جهت خدمتگزاری آمده ام تاکنون ۴ ماه کارانه متخصصین را پرداخت نموده و ۲ ماه بعدی را هم امروز پرداخت خواهم کرد .

وی با اشاره به پروژه های دانشگاه علوم پزشکی اذعان داشت : تعداد ۲۱۱ پروژه داریم که ۱۲۵ پروژه به اتمام رسیده و ۸۶ پروژه دیگر باقی مانده که انشالله ۳۹ پروژه از آنها تا پایان سال تکمیل خواهدشد .

 
  مقام ارشد دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه بیشتر پروژه های در دست ساخت مربوط به شهرستان های کمتر توسعه یافته می باشد ، تشریح کرد : کل پروژه ها در ۶ شهرستان مورد بهره برداری قرار می گیرند که در این میان یک پایگاه اورژانس ۱۱۵ بین جاده ای داریم ، یک مرکز شیمی درمانی و غربالگری سرطان در خرم آباد و مرکزی دیگر در شهرستان بروجرد افتتاح خواهد شد ، منازل مسکونی پزشکان متخصص در سلسله  و پایگاه بهداشتی در چگنی از دیگر پروژه هاست و بخش های جراحی و اتاق عمل و آی سی یو بیمارستان آیت الله بروجردی در بروجرد مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

وی کمبود پزشک متخصص را از معضلات استان بیان کرد و گفت : با پرداخت کارانه معوقه پزشکان سعی کرده ایم امیدواری و انگیزه ایجاد شود تا پزشکان متخصص، استان لرستان را برای انجام خدمت انتخاب کنند .

گفتنی است در این نشست، دکتر علاالدین شیخی رئیس سازمان فوریت های پزشکی
 دکتر اصغر سپهوند معاون دانشجویی و فرهنگی 
دکتر ابراهیم فلاحی معاون تحقیقات و فناوری 
دکتر سیاوش بیرانوند معاون آموزش
 دکتر عباس پزشکی معاون درمان
 دکتر محمد علی دریک معاون بهداشتی
 دکتر امین حسنوند معاون غذا و دارو
 دکتر علی صفدری معاون توسعه مدیریت و منابع حضور داشتند و تک به تک به سوالات متعدد خبرنگاران پاسخ دادند .


مریم نظری 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: