پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۸۰۸
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
فرماندار شهرستان زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۴۱ پروژه با اعتبار ۶۸ میلیارد تومان برای افتتاح در هفته دولت آماده بهره‌برداری شده است.
به گزارش گیتی آنلاین_ ابوذرمهدی نخعی اظهار داشت: با بهره برداری از این ۱۴۱ پروژه بیش از پنج هزار و ۴۰۰ نفر در بخش‌های مختلف خدماتی، آموزشی، بهداشت و درمان و سایر موارد در درشهرستان زاهدان مشغول به کار می‌شوند.

وی به ۲ پروژه شاخص گازرسانی و ساماندهی حاشیه شهر زاهدان اشاره کرد و افزود: این ۲ پروژه از پروژه‌های شاخص و مهم این شهرستان است که در حوزه گازرسانی صبح امروز طرح گازرسانی به ۱۸۱ واحد  شهرک صنعتی شهر زاهدان انجام شد.

فرماندار شهرستان زاهدان بیان کرد: گازرسانی در این شهر امسال در مقایسه با ۲ سال پیش بیش‌از ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در شروع عملیات گازرسانی تنها ۶ درصد پهنه شهر زاهدان از این نعمت بهره‌مند بودند اما هم اینک ۲۰ درصد مردم از این نعمت برخوردارهستند افزود: پروژه گازکشی شهر زاهدان تا یک سال و نیم آینده به اتمام خواهد رسید و تمام پهنه این شهر از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

نخعی اظهار داشت: سه استان خراسان رضوی، همدان و سمنان به عنوان استان‌های معین گازرسانی در شهر زاهدان فعالیت دارند.

وی افزود: هزار و ۳۸۰ کیلومتر شبکه تغذیه توزیع در سطح شهر زاهدان وجود دارد که ۷۳۰ کیلومتر آن یعنی ۵۳ درصد آن انجام شده است.

فرماندار زاهدان بیان کرد: ۲۴ هزار و ۹۶۱ انشعاب گاز به مردم این شهر واگذار و ۱۳ هزار و ۸۴۳ علمک گاز نصب شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دولت در زاهدان اظهار داشت: ۲۵ پروژه در حوزه برق‌رسانی به مناسبت هفته دولت در شهرستان زاهدان بهره‌برداری می‌شود.

نخعی بیان کرد: ۸۶ پروژه در شهر زاهدان، ۳۱ پروژه در بخش مرکزی، ۱۸ پروژه در بخش نصرت آباد و ۶ پروژه در بخش کورین در هفته دولت به بهره‌برداری می رسد.

فرماندار زاهدان افزود: همچنین ۴۳ پروژه کلنگ‌زنی و عملیات عمرانی و اجرایی آنها در هفته دولت آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۲۰ پروژه با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان در زاهدان، چهار پروژه بخش مرکزی، هشت پروژه بخش نصرت‌آباد و ۱۱ پروژه در حوزه بخش کورین راه ‌اندازی می شوند.

نخعی به مشکل حاشیه‌نشینی شهر زاهدان و برنامه‌های دردست اقدام برای ساماندهی این محلات گفت: ۹ محله حاشیه‌نشین و دارای بافت ناکارآمد در شهر زاهدان شناسایی شده است که کار خدمات و ساماندهی آنها انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه فاز اول این کار که بحث جمع آوری اطلاعات، آماربرداری و مطالعات بوده انجام و به زودی کار عملیاتی آن آغاز می شود.

فرماندار زاهدان تصریح کرد: ۵۰۰ میلیارد تومان به طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی شهر زاهدان اختصاص یافته که ۲۰۰ میلیارد تومان آن به صورت وام بلاعوض و ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر برای احیا زیرساخت‌های آموزشی، فرهنگی و خدماتی هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهر زاهدان به کارگاه ساخت و ساز تبدیل شده است، افزود: پروژه‌های در حال اجرا در حوزه گاز و حاشیه‌نشینی شهر زاهدان در نوع خود در کشور بی‌نظیر است.

نخعی با اشاره به وضعیت آب شبکه شهر زاهدان گفت: مشکل کمبود آب با گرم شدن هوا در این شهر مربوط به حوزه تولید آب و کمبود آن است.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: