پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۹
زارع:
کوه بهمن نماد شهر بهمن است و بهره برداری از این کوه که چسبیده به شهر بهمن است آلودگی زیست محیطی و مهاجرت ساکنین شهر را در پی دارد. به زودی نماینده مردم شهر بهمن، امام جمعه شهر، فرماندار شهرستان آباده و اعضای شورای شهر بهمن با وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حفظ کوه بهمن دیدار می کنند .

رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین درباره بهره برداری از کوه بهمن واقع در شهرستان آباده گفت : مسئولین استان در واگذاری کوه بهمن دخیل نبوده اند.
وی تاکید کرد: نه فرماندار می دانسته و نه مسئول صنعت و معدن شهرستان دخیل بوده است.
نماینده مردم آباده گفت: عده ای روی حوزه اکتشافات معادن کار می کنند، معادن را پیدا می کنند و عده ای می روند معادن را روی یوتی ام UTM های مخصوص ثبت می کنند.
زارع اظهارداشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بهره برداری از کوه بهمن مناقصه برگذار کرده است.
نماینده مردم آباده خبرداد: ما منتظریم که هفته دولت تمام شود و یک وقتی بگیریم و به همراه شورای شهر بهمن و امام جمعه شهر این مسئله را پیگیری کنیم.
وی تاکیدکرد: کوه بهمن، نماد شهر بهمن است و کاملا چسبیده به این شهر است و برداشت از این کوه هوا را غبارآلود می کند و از لحاظ بهداشتی برای مردم ضرر دارد و مردم هم ناراحت هستند.
انشاءالله از وزیر یک وقتی بگیریم و به اتفاق شورای شهر و امام جمعه شهر و فرماندار شهر این مشکل را حل کنیم.
وی تاکید کرد: باید یک دقتی بشود و معادنی که در چنین شرایطی قراردارند مورد بهره برداری قرار نگیرند . این دوتا کوه نماد شهر بهمن هستند و چسبیده به خانه های مردم هستند.
وی ادامه داد: درست است که عده ای دنبال اشتغال هستند اما حدود 300 معدن در حوزه آباده و بوانات و خرمبید وجود دارد و بهره برداری از معدن سنگ کوه بهمن ضرورتی ندارد.
زارع خاطرنشان کرد: مثل کوه صفاشهر، صفاشهر هم کوهی است مثل کوه دماوند در تهران است . آمدند آن را تخریب کردند و این همه باطله برداری کردند به نتیجه هم نرسیدند این معدن کنار کوه بهمن هم فکر نمی کنم آن بهره برداری که در مناقصه شرکت کرده و برنده شده خیلی بتواند بهره ای از این معدن ببرد.
ما یک دستور از وزیر محترم گرفتیم برای مطالعه اکتشافی معادن که تقریبا 9000 کیلومتر مطالعه شود که کجا معادنش خوب است.
زارع تصریح کرد: من اینجا حق را به مردم بهمن می دهم و حتی در شهرستان کسی از این موضوع خبرنداشته و ما هم از طریق مردم خبردار شدیم و این مزایده و مناقصه هایی که می گذارند به این نحو است.
مردم آباده اعلام می کنند که اگر بهمن آب بود مجددا به وسیله انتقال آب آن را تجدید می کردیم اگر گیاه بود مجدد رویش داشت ولی این کوه اگر تخریب شود برای مردم شهر خسارتی غیرقابل جبران است و زارع نماینده این شهر نیز معتقد است اگر بهره برداری از این معدن در دستور کار قرارگیرد مردم شهر دیگر نمی توانند در شهر خودشان اقامت داشته باشند و مجبور به مهاجرت می شوند.
مردم شهر بهمن در روز عید غدیر کانکس های شرکتی که قصد بهره برداری از کوه بهمن را داشتند از منطقه اخراج کردند. این اقدام در کمال آرامش و به کمک مسئولین شهرستان انجام شده است.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: