پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۸۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از حضور گسترده و مداوم محیط بانان اداره کل و شهرستان زابل در محدوده پناهگاه حیات وحش هامون خبر داد.
گیتی آنلاین_ وحید پورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: استفاده از هوای پاک حق هر سیستانی است با عنایت  به اینکه  وزش بادهای 120 روزه در سیستان از چندی قبل شروع شده و سبب افزایش میزان گرد و غبار در منطقه شده است و تنها راه حل کاهش میزان گرد و غبار جلوگیری از فرسایش خاک، حفظ پوشش گیاهی موجود و ایجاد پوشش گیاهی در منطقه است . 

وی افزود: از اینرو محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان به اتفاق یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل به صورت مداوم در پناهگاه حیات وحش هامون گشت زنی می کنند تا از برداشت شن و ماسه، خاک و پوشش گیاهی از مناطق ممنوع پناهگاه حیات وحش هامون توسط عده ای  منفعت طلب و سودجو که موجب تشدید پدیده گرد و غبار می شوند جلوگیری کنند. 

پورمردان دامه اداد: در طی گشت و کنترل های چند روزه اخیر ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان یک دستگاه کامیون ده تن که اقدام به برداشت غیر مجاز شن و ماسه از بستر تالاب هامون کرده بوده را پس از تعقیب و گریز چند ساعته متوقف و ضمن تشکیل پرونده به جرم برداشت غیر مجاز از بستر تالاب و پناهگاه حیات وحش هامون به مراجع قضایی معرفی کردند.  همچنین چند خودرو سبک برداشت غیر مجاز از پوشش گیاهی تالاب، شناسایی و اخطار زیست محیطی دریافت کردند. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در پایان اظهار داشت: برداشت های غیر اصولی و غیر مجاز شن و ماسه و برداشت غیر مجاز پوشش گیاهی تالاب هامون نظیر لویی، اشک و.... منجر به تخریب محیط زیست و سبب آلودگی هوا شده و نقش مهمی در افزایش گرد و غبار منطقه سیستان دارد.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: