پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
مدیر شعب بانک کشاورزی استان لرستان :
علی جهانی میر، مدیر شعب بانک کشاورزی استان لرستان با گرامیداشت هفته دولت خدمتگزار، بخشی از فعالیت های بانک کشاورزی استان را در 5 ماهه نخست سال 98 تشریح کرد
‍  

 وی گفت: شعب بانک کشاورزی استان لرستان از آغاز سال 98 تا کنون تعداد 9 هزار فقره تسهیلات به مبلغ بیش از 3 هزار میلیارد ریال(300 میلیارد تومان) به کشاورزان و مشتریان بانک کشاورزی در استان لرستان پرداخت کردند . 

مدیر بانک کشاورزی لرستان افزود: به منظور جبران خسارتهای ناشی از سیل فروردین ماه 98 ، بانک کشاورزی مبلغ 37 میلیارد ریال کمک بلاعوض به تعداد 962 نفر و 38 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به 915 نفر از خسارت دیدگان ناشی از سیل پرداخت کرد.

 جهانی میر با اشاره به تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی در راستای تقویت سنت پسندیده ازدواج گفت: در سال 98 در شعب بانک کشاورزی استان 1871 فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 575 میلیارد ریال به جوانان لرستانی پرداخت شده است و 1000 میلیارد ریال به  265 طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، 320 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به تعداد 406 طرح در زمینه های دام وطیور، آبزیان، مکانیزاسیون، امور عشایر، گلخانه و ... پرداخت شده است.

 وی افزود : در سال 98 با پرداخت 100 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی، تعداد 212 دستگاه ماشین آلات و ابزارهای کشاورزی شامل 88 دستگاه تراکتور، 4 دستگاه کمباین و 120 دستگاه انواع ادوات و دنباله بندها در اختیار کشاورزان استان قرار گرفت که نقش بسیار موثری در افزایش بهره وری در بخش کشاورزی  استان دارد.

جهانی میر گفت: در سال 97 و 98 در شعب بانک کشاورزی استان لرستان، مبلغ 1000میلیارد ریال تسهیلات به معرفی شدگان نهادهای حمایتی(کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید) پرداخت شده است. 

مدیر بانک کشاورزی استان لرستان افزود: همچنین از محل اعتبار سال 97 تعداد 746  فقره تسهیلات ارزان قیمت به مبلغ 95 میلیارد ریال به عشایر و تشکل های عشایری آسیب دیده ناشی از خشکسالی پرداخت شد. 

وی با اشاره به مفاد اجرایی بودجه سال 98 افزود: بانک کشاورزی در راستای رونق تولید و حمایت از تولید کنندگان، با اجرای بند "خ" قانون بودجه سال 98 تعداد 3182 پرونده مشتریان دارای بدهی را رسیدگی و مبلغ 1035 میلیارد از بدهی سررسید گذشته و معوق بدهکاران بخش کشاورزی را تعیین تکلیف کرد و 290 میلیارد ریال سود و دیرکرد بدهی کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی  مورد بخشودگی قرار گرفت. 

مدیر بانک کشاورزی استان بیمه کشاورزی را از الزامات فعایت در بخش کشاورزی دانست و افزود: هم اکنون نزدیک به 29 گونه از محصولات کشاورزی، دامی و باغی استان زیر پوشش بیمه کشاورزی است .

 وی افزود: در سال زراعی 97- 98 که از مهرماه آغاز شده است با پوشش سطوح بیمه زراعی، دامی و باغی در میان کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی استان، تا کنون رویهمرفته 29500 بیمه نامه صادر شده است و کشاورزان و دامداران استان محصولات خود را در صندوق بیمه کشاورزی بیمه کرده اند و این روند همچنان ادامه دارد. 

جهانی میر گفت: با بررسی های انجام شده در زمینه خسارت وارده در سال زراعی 97- 98  نزدیک به 71 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان و تولید کنندگان بخش زراعی، باغی ودامی استان پرداخت شد که از این مبلغ،  38 میلیارد ریال به تعداد 2118 نفر از کشاورزان و دامداران سیل زده استان پرداخت شده است.

مریم نظری 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: