پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۱
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهریار:
با استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز و سازمان نوسازی مدارس کشور و با توجه به مبالغ ارزش افزوده که در شهرستان وجوددارد سالیانه 10 مدرسه به حوزه آموزش و پرورش شهرستان شهریار اضافه می شود.

به گزارش گیتی آنلاین سید جمال جلیلی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهریار روز دوشنبه هم زمان با برگزاری نماز مغرب و عشاء در مسجد امام صادق (ع) فاز 1 اندیشه، مهمان نمازگزاران این منطقه بود.
در این دیدار که به مناسبت هفته دولت و با دعوت محمد نظری رئیس امور مساجد شهریار انجام شد ابتدا نظری ضمن خوشامدگویی به معاون سیاسی فرمانداری شهریار از کمبود مسجد در فاز1 اندیشه به تناسب مومنین و نمازگزاران و همچنین دوری مسجد برای عده زیادی از ساکنین  اشاره کرد و گفت: مردم منطقه با جمع آوری طومار و اعلام نیاز به مسجد به ما مراجعه می کنند.
جلیلی پس از سخنرانی مبسوطی که درباره هفته دولت و گام دوم انقلاب و برشمردن خدمات فرمانداری به منطقه ایراد کرد در پاسخ کمبود مسجد در فاز1 اندیشه گفت: حوزه اقدام دولت برای احداث مسجد نیست و برای حمایت از مسجد است.
جلیلی تاکیدکرد: خود اهالی باید قدم اول را بردارند در تکمیل و ادامه ساخت مسجد اگر مقدرات اجازه دهد و اعتباری باشد در این مورد کمک می کنیم.
همچنین معاون فرمانداری شهریار وعده داد خواسته ساکنین در مورد ملزومات دفترچه تامین اجتماعی را یادداشت و پیگیری می کند.
خبرنگار گیتی آنلاین پس از پایان سخنرانی با سیدجمال جلیلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهریار در جمع مردم درباره کمبود مدرسه و برگزاری کلاس های درس چهل تا چهل و هفت نفره و دوری مدرسه و کمبود پیش دبستانی در منطقه که یکی از مشکلات مهم مردم فاز1 اندیشه است صحبت کرد.
جلیلی در پاسخ گفت : این وظیفه ما و مدیریت آموزش و پروش است. وی افزود: حتما اطلاع دارید منطقه مهاجرپذیر است و تعداد افرادی که به سن تحصیلی می رسند شاید در مقایسه با دیگر مناطق از حد استاندارد بالاتر است. 
وی ادامه داد: وضعیت اقتصادی و مالی دولت را هم که تقریبا مطلع هستید، امکان هم پایی با این حجم افزایش دانش آموزان در منطقه وجود ندارد.
به همین خاطر هماهنگی کردیم از ظرفیت خیرین مدرسه ساز و سازمان نوسازی استفاده شود و با توجه به مبالغی که از محل ارزش افزوده در شهرستان داریم، ساخت سالیانه 10 مدرسه و به عبارتی صد و پنجاه کلاس آموزشی به حوزه آموزش و پرورش شهرستان باید اضافه شود که پاسخگوی این حجم دانش آموزان باشد. 
الحمدالله این اتفاق دارد میفتد و امسال در هفته دولت 10 مدرسه آماده است و هفت تا از این مدارس در همین هفته دولت به بهره برداری می رسد و سه تا هم تا آبان ماه تکمیل می شود و در اختیار آموزش و پرورش قرارمی گیرد و همین روند را ما باید ادامه دهیم.
 البته باید به لحاظ جمعیت ها و سکونت گاه هایی که وجود دارد ساخت مدرسه در اولویت قرارگیرد از ظرفیت های محلی هم استفاده کنیم که انشاءالله محصلین عزیز ما از تحصیل بازنمانند.
مورد دیگری که خبرنگار گیتی آنلاین با معاون سیاسی فرمانداری مطرح کرد، استفاده نشدن از بلوار طالقانی در سیاست مدیریت شهری فاز1 اندیشه بود. 
با وجودی که فاز1 از دو تا بلوار بزرگ به نام های دنیامالی و طالقانی برخوردار است اما به دلیل نبود تاکسی خطی در بلوار طالقانی، تمام بار ترافیکی شهر روی بلوار دنیامالی متمرکز است و همچنین بلوار طالقانی این ظرفیت را دارد که از پایانه اتوبوسرانی و تاکسیرانی واقع در ضلع مشترک فاز3 و فاز1 جابه جایی مسافران را تسهیل کند تا مردم مجبور نباشند در منطقه بادخیز شهریار الزاما از پل عابر پیاده استفاده کنند. 
جلیلی در واکنش به این مطلب گفت: این پیشنهادی است که باید به در کمیته حمل و نقل فرمانداری مطرح کنیم و ببینیم نظرات راهور و شهرداری چیست. مباحث کارشناسی را باید مدنظر قراردهیم.
وی قول داد این مسئله را در دستورکار قراردهد.
حضور معاونت سیاسی فرمانداری شهریار در فاز1 اندیشه اتفاق مبارکی بود که موجب شد مردم مطالباتشان را جدی تر با خبرنگار گیتی آنلاین مطرح کنند.
یک مادر شهید روی این مسئله تاکید داشت که درآمدهای فاز1 اندبشه صرف این شهر نمی شود و مطرح میکرد که ما در فاز1 استخر نداریم، پارک بانوان نداریم، فضای سبزمان کافی نیست و تقاضایش این بود که فاز1 از شهریار مستقل شود.
آقایی در مورد تعیین تکلیف سند املاک در منطقه کردزار دغدغه داشت و فرد دیگری هم درباره نحوه پیش فروش خودرو شکایت داشت و می گفت نوع قرارداد به فروشنده اجازه داده که 16 میلیون تومان در خرید یک دستگاه اتومبیل افزایش قیمت داشته باشد و ما قدرت پرداخت نداریم.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: