پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
در استان گیلان
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از لنگرود،امروز 8 شهریور جلسه کارگروه ارتباطات و فن آوری اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات،مهندس لاهوتی نماینده،مهندس شفقی فرماندار،دکتر زارع استاندار و مسئولین ادارات به منظور افتتاح پروژه های مختلف شهری و روستایی به مبلغ 10 میلیارد تومان برگزار شد.

عدم دسترسی به فیبر نوری از مشکلات شهرستان لنگرود

 مهندس شفقی فرماندار شهرستان لنگرود ضمن عرض خیرمقدم و تقدیر و تشکر از نماینده به جهت پیگیری ها و بسترسازی توسعه ای شهرستان گفت؛از اقدامات خوب وزارت از جمله برقراری رومینگ بین اپراتورها به ویژه در مناطق روستایی وتبدیل سایت های gsm:wll  و همچنین افتتاح 10 میلیارد و 800میلیون تومانی پروژه های ارتباطاتی تشکر میکنم.شفقی افزود:شهرستان لنگرود به جهت دارا بودن جاذبه های طبیعی یکی از قطب های گردشگرپذیر استان است و ما همواره شاهد حضور گردشگران بسیاری در مناطق ساحلی،جلگه ای و کوهستانی خود هستیم.

مهندس شفقی با بیان اینکه در بسیاری از مسیرهای کوهستانی و جنگلی روستاهای شهرستان که در مسیر گردشگران است،فاقد پوشش ارتباطی مناسب می باشد خواستار تبدیل سایت های ذکر شده به شبکه نسل سوم و نسل چهارم شد. شفقی افزود:بعضی از مراکز تلفن کم ظرفیت شهرستان از جمله ملاط و صیدر محله(سادت محله) فاقد دسترسی به شبکه فیبر نوری هستند.

فرماندار لنگرود با بیان اینکه جاده های بین روستایی و تعداد 9 روستای شهرستان به جهت جاذبه هایی که دارند نیازمند توسعه و تکمیل پوشش تلفن همراه  بعضا با عدم پوشش آنتن دهی اپراتور ها می باشند خاطر نشان کرد؛با توجه به اهمیت منطقه ساحلی و گردشگری چمخاله و با توجه حجم بالای سرمایه گذاری بخش خصوصی و حضور گسترده مهمانان در این سواحل زیبا شاهد ضعف قابل توجه پوشش ارتباطاتی هستیم.

پوشش نامناسب ارتباطی ازمعضلات شهرستان لنگرود

مهندس لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان لنگرود یک شهرستان با جاذبه گردشگری محسوب میشود گفت:متاسفانه در استان گیلان 3000امتیاز و در شهرستان لنگرود 600 امتیاز پشت نوبت خط تلفن هستند.لاهوتی افزود عدم پوشش تلفن همراه در شهرستان بسیار نامناسب می باشد و در وسط شهر آنتن دهی بسیار ضعیف است.

 لاهوتی افزود؛بخش کوهستانی اطاقور و شهر چاف و چمخاله که ممکن است درآمد های گردشگری برای شهرستان داشته باشند فاقد پوشش تلفن همراه است.نماینده مردم شهرستان لنگرود در ادامه خاطرنشان کرد؛باتوجه به نامناسب بودن پوشش تلفن همراه در شهر لنگرود،وضعیت تلفن های WLL همچنان نامشخص است و اصلاح نشده و مردم فاقد تلفن هستند.

نماینده شهرستان لنگرود با بیان اینکه روستاهای بخش کوهپایه ای اطاقور محروم مانده وتلفن ثابت آن قطع شده است افزود 30 درصد شهر ما و همچنین بیمارستان 137 تختخوابی که مبلغ 100میلیارد تومان هزینه شده است فاقد فیبرنوری می باشد و نیاز به سرمایه گذاری دارد. 

۱۰۲۶ پروژه در هفته دولت به بهره برداری رسید

 ارسلان زارع استاندار شهرستان لنگرود بیان کرد در هفته دولت سال جاری ۱۰۲۶ پروژه و طرح عمرانی،اقتصادی و تولیدی با اعتباری بالغ بر هزار و ۵۳۶ میلیارد تومان در استان گیلان به بهره برداری رسید.زارع با اشاره به اینکه تحریم‌های ظالمانه و خروج غیر اخلاقی دولت آمریکا از توافق برجام شرایط سخت تری به دولت و مردم تحمیل شده است گفت با همکاری و تلاش بیشتر دست‌اندرکاران و مقاومت همیشگی مردم از این دوره سخت سرفرازانه عبور خواهیم کرد.

زارع خاطرنشان کرد به لطف خدا طی شش سال گذشته دولت توانسته زمینه خدمات ارزشمندی در حوزه ارتباطات فراهم کند. زارع با اشاره به اینکه باید اقدامات موثرتری در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت گیرد افزود؛ امیدواریم شاهد اتفاق مبارکی برای استان به خصوص شهرستان لنگرود باشیم.

احداث فیبر نوری بیمارستان شهید پرور لنگرود به صورت رایگان

 آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه باید ظرفیت‌های ویژه‌ای به شهرستان اختصاص داده شود گفت ۱۰ میلیارد تومان هزینه سرمایه گذاری برای توسعه شهرستان لنگرود بوده است.

محمد جواد آذری جهرمی با بیان اینکه عمده سفرها در مراکز استانها صورت می‌گیرد گفت با وجود تراکم جمعیت در استان مازندران و گیلان باید ظرفیت های مخابراتی ویژه‌ای به آن اختصاص داده شود.آذری جهرمی با اشاره به اینکه شرکت تامین کننده تجهیزات بخش شمالی به دلیل تحریم ها دچار مشکل شده است افزود با جایگزینی شرکت ها شاهد بهبود پوشش‌های مناسب استان گیلان خواهیم بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ده میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شهر لنگرود برای توسعه مناطق شهری و روستایی و همینطور توسعه فیبرنوری اقدامات انجام شده است گفت در حوزه ارتباطاتی پوشش شبکه 3Gعطا کوه ،۲۰ سایت 3G و ۲۸ سایت 4G پوشش روستایی انجام شد.جهرمی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت های گردشگری شهرستان لنگرود باید تکنولوژی قدیمی WLL به نسل جدید ارتقا پیدا کند گفت ۶۰۰ خط تلفن پشت نوبت باید به زودی به صاحبان واگذار شود .

در پایان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  گفت فیبر نوری بیمارستان شهید حسین پور لنگرود به صورت رایگان  احداث شود و با توجه به اینکه لنگرود یک نقطه گردشگری حائز اهمیت است ظرفیت خدمات تا پایان سال به بالا ترین حد خود برسد.


نویسنده:معصومه بهره ور فتیده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: