پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۷۹۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
مشاور وزیر نیرو در امور فرهنگی:
سرپرست امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در اختتامیه پانزدهمین جشنواره قرآنی فرزندان وزارت نیرو از مهم ترین شرایط قاریان قرآنی را داشتن اخلاص، ترتیل و تعظیم دانست.
به گزارش خبرنگار اجتماعی گیتی آنلاین، حجت الاسلام حسین  قرنفلی در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره فرهنگی نخبگان قرآنی فرزندان کارکنان وزارت نیرو سراسر کشور که در اردوگاه ثامن الحجج مشهد مقدس برگزار شد با اشاره به بحث جهان بینی قرآنی، اظهار کرد: برای ما فرض مسلم است که قران اخرین کتاب اسمانی بوده و بعد از ان کتابی نمی اید.


وی افزود: تمام آن‌چه که برای بشر لازم است در این قران امده و اگر قران نازل نمی شد عقل در روز قیامت احتجاج و اعتراض می کرد چرا که عقل مراحل قیامت و موقوفات ان را که نمی داند چیست و این جهان بینی قرانی است.

سرپرست وزارت نیرو در امور فرهنگی با بیان اینکه هر جهان بینی یکسری باید ها و نبایدها دارد، خاطر نشان کرد: برای اینکه فرد بتواند وارد مراحل دینی و قرآنی شود باید یکسری اصول و قواعد را رعایت کند و نخستین ان این است که فرد نباید گناه کند؛ اگر نگاهی به تعبیر حضرت امام (ره) در این زمینه داشته باشیم می بینیم که ایشان می فرمایند که: " با ظرف کثیف نمی شود وارد مراحل دینی شد."

حجت الاسلام قرنفلی خطاب به جوانان حاضر در سالن که حافظان و قاریان ممتاز قرآنی بودند، تاکید کرد: قرآن خودش تلاوت به صورت ترتیل را پیشنهاد می کند و کسی که می خواهد قران بخواند با سه شرط باید باشد که شامل ترتیل، اخلاص و تعظیم باشد و باید این دیدگاه را داشته باشد که خداوند قران برای من نازل کرده است.

وی در خاتمه تصریح کرد: خدمت به قرآن و عامل بودن به آن را در دستور کار خود قرار دهید و به این مسئله توجه داشته باشید که نمی شود زندگی ادم قرانی نباشد و بخواهد از قران استفاده کند.

انتهای پیام/

خبرنگار: مهدی صبوری نیک
نویسنده:مهدی صبوری نیک
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: