پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۷۹۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با تلاش کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و با مشارکت هوشمندانه مردم استان از تولد ۱۴۰ مورد جدید بیماری تالاسمی ماژور پیشگیری شد.
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی _ سید محمد هاشمی شهری که در آئین افتتاح همزمان 27 طرح عمرانی و خدماتی حوزه سلامت و کنفرانس خبری مدیران این دانشگاه سخن می گفت، هفته دولت را مناسبتی برای بزرگداشت نام و یاد شهدای  گرانقدر دولت و فرصتی برای جمع بندی و انعکاس خدمات نهادهای دولتی عنوان کرد.  

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  ضمن تشریح محورهای اصلی خدمات در حوزه بهداشت و درمان گفت: تامین و توسعه زیر ساخت های فیزیکی، ساختمانی و تجهیزات پزشکی و مهمتر از آن، ایجاد تحول نرم افزاری در مدیریت سلامت و ارتقاء کمّی و کیفی در منابع انسانی حوزه بهداشت و درمان مهمترین رویکرد و برنامه دانشگاه علوم پزشکی برای تحقق "عدالت در سلامت" است.

 وی در عین حال دستیابی به وضعیت مطلوب در شاخص های سلامت را علاوه بر فعالیت های خدماتی و تخصصی در دانشگاه های علوم پزشکی نیازمند مشارکت جدّی و مسئولانه مردم دانست و گفت: بارها عنوان شده است که هیچ دولتی در هیچ جای دنیا قادر نیست بدون مشارکت مردم خدمات مطلوب اجتماعی و از جمله خدمات بهداشت و درمان را ارائه نماید.

 هاشمی شهری توسعه خود مراقبتی، ترویج سبک زندگی سالم، افزایش مشارکت مردم در برنامه های نظام سلامت و تلاش برای ارتقاء سواد سلامت عمومی را وظیفه مشترک مجموعه بهداشت و درمان، جامعه خبری و رسانه های جمعی و افراد مرجع اجتماعی همچون روحانیون، معتمدان، نویسندگان، هنرمندان و ورزشکاران برشمرد. وی افزود: با توجه به اینکه مشارکت مردم در برنامه ها از مسیر اعتماد می گذرد، اعتماد سازی و امید آفرینی یکی دیگر از رسالت های مشترک مجموعه کارکنان بهداشت و درمان و مجموعه های خبری و رسانه ای است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر  تقویت روحیه مطالبه گری در اقشار مختلف مردم  و بیان شفاف انتقادات سازنده از سوی رسانه ها، از  خبرنگاران سیستان و بلوچستان به دلیل پوشش مناسب رویدادهای مرتبط با سلامت و تلاش برای افزایش سواد سلامت مردم قدر دانی کرد.

  وی اظهار امیدواری کرد تا فعالان حوزه رسانه  همچون گذشته تحولات سلامت در استان را از پنجره واقعیت منعکس کنند و بار دیگر بر آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای همکاری با جامعه رسانه ای و خبرنگاران محترم استان تاکید کرد.

هاشمی شهری در ادامه  به معرفی 27 طرح و پروژه عمرانی و خدماتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان پرداخت و گفت: یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین این 27 طرح، کانون های سلامت محله در شهرستان خاش است.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: