پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
رادیو بین المللی چین 12 شهریور/ 3 سپتامبر تفسیری با عنوان «چین در ایجاد جامعۀ ایمن هسته ای با سرنوشت مشترک مسؤولیت پذیر است» منتشر کرد.

مشترک مسؤولیت پذیر است» منتشر کرد.

در این تفسیر تاکید شده است امنیت هسته ای مرزی ندارد. استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای آرزوی مشترک بشر و تضمین امنیت هسته ای مسؤولیت مشترک همۀ کشورها است. چین در قبال خطرات و چالشها در زمینه امنیت هسته ای، همواره همچون یک کشور بزرگ مسؤولیت پذیر است و برای ارتقاء سطح امنیت هسته ای جهان و برقراری جامعۀ ایمن هسته ای با سرنوشت مشترک سهم شایانی ادا خواهد کرد.

در ادامۀ تفسیر آمده است: توسعه انرژی هسته ای برای جبران کمبود انرژی چین و مقابله با چالشهای ناشی از تغییرات اقلیمی نقش مهمی ایفا کرده است. در عین حال چین بر اندیشۀ اهمیت دادن همزمان به توسعه و امنیت انرژی پایبند است و در طولانی مدت حدنصاب مطلوبی را در امنیت هسته ای حفظ کرده است.

دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین روز سه شنبه 12 شهریور 3 سپتامبر با انتشار کتاب سفید «انرژی هسته ای چین» اعلام کرد: چین در مدت طولانی حدنصاب مطلوب امنیت هسته ای را حفظ کرده و از لحاظ شاخص امنیت برق هسته ای در مقام پیشرو در جهان قرار گرفته است. این در حالیست که سطح امنیت استفاده از فناوری هسته ای چین پیوسته ارتقا یافته، کنترل مواد هسته ای، قوی و مؤثر بوده و امنیت سلامت و محیط زیست مورد تضمین کامل قرار گرفته است.

در این کتاب سفیدآمده است: آژانس بین المللی انرژی هسته ا ی در سالهای 2000، 2004، 2010 و 2016 چهار بار بازرسی و ارزیابی جامع از نظارت و مدیریت امنیت هسته ای و رادیواکتیویته آن انجام داده و به طور کامل بر نظارت و مدیریت مطلوب امنیت هسته ای و تجربیات مطلوب چین در این راستا تأیید کرده است.

در این سند آمده است: چین با پایبندی بر استفاده از پیشرفته ترین فناوری و جدیترین معیارها به توسعه برق هسته ای پرداخته و در مراحل انتخاب مکان، طراحی، ساخت و ساز، کاربردی و بازنشستگی تأسیسات هسته ای اقدامات جدی در پیش گرفته تا امنیت کامل آنها تضمین شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: