پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۸۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
نیروگاه خورشیدی (سامانه فتو ولتائیک) ساختمان اداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با توان تولید ۱۶ کیلووات برق AC و صرف هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در این مراسم که با حضور مدیران عامل صنعت آب و برق استان برگزار شد با اشاره به سیاست‌های وزارت نیرو در راستای تأمین انرژی از منابع تجدید پذیر و الزام دولت مبنی بر تأمین ۲۰ درصد از برق ساختمان‌های اداری دستگاه‌های دولتی از انرژی‌های تجدید پذیر، گفت: ایران با وجود ۳۰۰ روز آفتابی در سال در بیش از دوسوم مساحت خود، یکی از کشورهای با ظرفیت بالا در زمینه انرژی خورشیدی است.

مهندس علیرضا تخت شاهی افزود: در این راستا شرکت آب و فاضلاب استان نیروگاه خورشیدی خود را با ظرفیت ۱۶ کیلووات راه اندازی و امروز به بهره‌برداری رساند.
به گفته وی با افتتاح این نیروگاه بیش از ۲۰ درصد نیاز برق ساختمان اداری شرکت آب و فاضلاب از این طریق تأمین می‌شود و در واقع الزام قانونی خود را در این زمینه به اجرا رسانده ایم.
مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه گفت: نیروگاه خورشیدی احداث شده در شرکت آبفای استان کرمانشاه از نوع متصل به شبکه (on-grid) بوده، از مزیت اصلی این سیستم در راستای مدیریت سبز بودن، سادگی، اجزای اصلی کمتر، ارزان‌تر بودن، سهولت در نصب و طول عمر بالا است.
وی تجهیزات مورد استفاده در احداث نیروگاه را ۴۹ عدد پنل خوشیدی به ابعاد ۱۶۰*۱۰۰ سانتیمتر(ماکزیمم توان هر پنل ۳۲۵ وات) با پایه های ضدزنگ گالوانیزه گرم، یک دستگاه اینورتر ۵ کیلوواتی آلمانی جهت تبدیل ولتاژ مستقیم به برق متناوب، تابلو برق حفاظتی، سیم، کابل و متعلقات عنوان کرد.
وی استفاده از انرژی خورشیدی به منظور تأمین انرژی مورد نیاز سیستم‌های ارتباطی و کنترلی در نقاط مختلف، راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی و تلاش برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در تصفیه‌خانه های آب با را از جمله اقدامات انجام شده و برنامه های در دست انجام در راستای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه برشمرد.
مهندس تخت شاهی تصریح کرد: تمام تلاش ما این است تا از ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم به نحوه مطلوبی در راستای صرفه‌جویی، بهره‌وری بیشتر و اشتغال‌زایی و تأمین منابع مالی استفاده کنیم.


خبرنگار: پوریا زارعی

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: