پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱۰۰ نوع خدمت از سوی کمیته امداد برای افراد تحت پوشش ارایه می شود بطوریکه توانمند سازی مددجویان وإیجاد اشتغال برای خانواده های تحت حمایت این نهاد از اهم خدمات کمیته إمداد امام خمینی(ره)در استان است.
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" روز پنجشنبه در آیین تجلیل از کارآفرینان برتر و امدادیاران کمیته امداد امام (ره) سیستان و بلوچستان گفتاظهار داشت: امروزه کمیته امداد امام خمینی(ره) بیش از ۱۰۰ نوع خدمت در تمام نقاط کشور برای نیازمندان در زمینه های اشتغال، آموزش، مسکن، سوء تغذیه و سایر موارد به جامعه هدف ارائه میدهد.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام (ره) از جمله ارگانهایی است که از بدو تاسیس آن تاکنون حرکتهای منطقی و رو به رشد بسیاری داشته است.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه کمیته امداد امام (ره) سیستان و بلوچستان کارهای مهم بسیاری در حوزه های مختلف برای مددجویان این استان انجام داده است گفت: امروزه در حوزه حمایتی کارهای بسیاری صورت گرفته که بیمه یکی از آنهاست.

موهبتی بیان کرد: سال گذشته در حوزه آموزش، پنج هزار و ۷۰۰ نفر و در سالجاری نیز بیش از هفت هزار مددجو آموزش های مختلف دیده اند.

وی اظهار داشت: در حوزه مسکن مددجویی پارسال ۲۱ میلیارد تومان و در سالجاری تاکنون ۲۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

استاندار در حوزه مشارکت مردمی بیان کرد: ۶۰ میلیارد تومان تاکنون مشارکت مردمی از ۷۰۴ هزار خانوار سیستان و بلوچستان جمع آوری شده است. 

موهبتی ادامه داد: سال گذشته،افراد تحت پوشش کمیته امداد در سیستان و بلوچستان۱۵۷ هزار خانوار یعنی ۲۲ درصد جمعیت بوده که این تعداد در سال جاری  ۱۶۴ هزار خانوار یعنی ۳۰ درصد تا کنون زیر پوشش این نهاد قرار گرفته اند.

استاندار سیستان و بلوچستان مهمترین اقدام کمیته امداد امام (ره) را توانمند سازی مددجویان و ایجاد اشتغال برای این خانوارها دانست و تصریح کرد: اعطای تسهیلات با نرخ کارمزد پایین و حمایت کمیته امداد از مددجویان در بخش‌های مختلف تولیدی از جمله کارهای مهم و ثمر بخش این سازمان بوده است.

موهبتی در پایان گفت: صندوق ولایت با اعطای تسهیلات بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در سال، اثر بخشی بسیاری در حوزه رونق اشتغال مددجویان دارد.

 
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: