پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: در هماهنگی با سازمان برنامه‌و‌بودجه، حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای رتبه‌بندی پیش‌بینی شد و دولت با بررسی‌ حقوقی که انجام داد به این نتیجه رسید که می تواند بخشی از رتبه بندی را با استفاده از قانون مدیریت اجرا کند.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه پارک شهر رادیو تهران با اشاره به اینکه تقریباً همه خانواده‌ها با وزارت آموزش و پرورش مرتبط هستند، گفت: نزدیک به یک میلیون نفر معلم و فرهنگی داریم و نزدیک به 14 میلیون و 290هزار دانش‌آموز در کشور مشغول تحصیل هستند و خانواده این دانش آموزان با وزارت آموزش و پرورش در ارتباط هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که همزمان با شروع سال تحصیلی جدید  آیا مشکلی برای تأمین نیرودر کشوروجود دارد، ادامه داد:با تلاش همکارانم که از چند ماه قبل  انجام شده است، بحث تأمین نیروی انسانی همه واحدهای آموزشی در دستور قرار گرفته است.

بازنشستگی 44 هزار نفر از آموزش‌وپرورش

حاجی‌میرزایی ادامه داد: از اول مهر ماه حدود 44هزار نفر از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و باید برای جایگزین آنها فکری شود. سال گذشته هم تعدادی بازنشسته شدند، برای جبران این کسری تعدادی را از بین دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و بخشی دیگر را از طریق معلمان حق التدریس و افزایش ساعت کاری معلمان جبران می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر جلسه‌ای با مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور دارم تا شرایط را بررسی کنیم و مشکلی برای آغاز سال تحصیلی پیش نیاید.

وی درباره مدارس آسیب‌دیده در سیل گفت: مطابق اطلاعاتی که به من داده‌اند، مدارسی که تخریب شده بود،نوسازی شده است و تا اول مهر در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. تعدادی از مدارسی که بالاتر از 4کلاس است، مشکلاتی دارند که تا یکی و دوماه بعد از شروع مهر آماده می‌شود و در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

بخشی از رتبه‌بندی را می‌توان با استفاده از قانون مدیریت خدمات کشوری اجرا کرد

حاجی میرزایی درباره طرح رتبه‌بندی معلمان گفت:مطابق قانون پیش بینی شده است که دولت لایحه‌ای را درباره طرح رتبه‌بندی ارائه کند و پیش نویس این لایحه تدوین شده و در اختیار دولت و در دستور کار کمیسیون اجتماعی دولت است تا مراحل را بگذراند در راستای هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه حدود  2هزار میلیارد تومان اعتبار برای این طرح برای سال 98 پیش بینی شده است،دولت با بررسی‌های حقوقی که انجام داد به این نتیجه رسید که می تواند بخشی از این رتبه بندی را با استفاده از قانون مدیریت خدمات کشوری اجرایی کند.

وی ادامه‌داد: این آیین‌نامه که با استفاده از ظرفیت‌های دولت است به زودی تصویب خواهد شد. امیدواریم بر اساس آن اعتباری را که پیش بینی کرده‌ایم در اختیار فرهنگیان قرار دهیم و انشاالله برای تقدیم این لایحه به مجلس اقدام خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا میزان حقوق معملمان بین 400 تا 600 هزارتومان افزایش می‌یابد؟ گفت:  من نمی‌توانم دقیق عدد و رقم افزایش حقوق را  بگویم، میزان افزایش حقوق با توجه به رتبه‌های افراد متفاوت است.

حاجی میرزایی در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است آقای طیب‌نیا به آموزش و پرورش اضافه شود؟ افزود:  از ایشان خواهش کردم به منظور پایداری منابع آموزش و پرورش و مدیریت دارایی به ما کمک کنند و امیدوارم بپذیرند.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: