پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
هو ایات سنگ، پنجمین رئیس دوره‎ای منطقه اداری ویژه ماکائو چین اخیرا با رادیو و تلویزیون مرکزی چین مصاحبه کرد که در اختیار شما قرار می‎گیرد.

بزرگ ترین بازار ماکائو خاک اصلی است و آشنایی با خاک اصلی امری واجب است

با تسریع ساخت منطقه خلیج بزرگ گوانگ دونگ – هنگ کنگ – ماکائو، تعداد بیشتری از جوانان ماکائو برای کار کردن در خاک اصلی کشور خود علاقه پیدا کرده اند. هو ایات سنگ رییس جدید منطقه اداری ویژه ماکائو جوانان ماکائو را به رفتن به خاک اصلی برای تجربه شغلی تشویق می کند و می گوید بزرگ ترین بازار ماکائو همان خاک اصلی کشور است و چون آینده ماکائو در دست جوانان امروز است، رفتن آنها به خاک اصلی و داشتن تجربه شغلی در خاک اصلی و آشنایی با خاک اصلی برای آنها امری بسیار واجب و ضروری است. او گفت خاک اصلی که پس از چهل سال اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز به نقطه امروز رسیده، تجربیات زیادی دارد تا به جوانان ماکائو آموزش داده شود.

ماکائویی ها میهن پرستند و ارزش صلح را می دانند

روحیه میهن پرستی در دوره تحصیل اجباری ماکائو به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شود. ماکائویی ها صلح را بسیار مغتنم می شمارند.

سئوال اینجا است که چرا ماکائو از روحیه قوی میهن پرستی برخوردار است؟ هو ایات سنگ رییس اجرایی ماکائو عقیده دارد ماکائو پس از تحویل حاکمیتش از پرتغال به چین، مدتی دچار آشوب شد و مردم از آن اذیت شده بودند و به همین خاطر، صلح امروز را بسیار مغتنم می شمارند و مایل به حفاظت از صلح و تضمین عدم آشوب در ماکائو هستند. دولت نیز سعی دارد تا از شکلگیری عوامل آشوب جلوگیری شود مثلا برای رفع نارضایتی جوانان از مساله تامین مسکن دولت تدابیر زیادی اتخاذ کرده است.

در اجرای سیاست «یک کشور با دو نظام» نباید صرفا «دو نظام» را مد نظر قرار داد

رییس اجرایی جدید ماکائو چین در اشاره به سیاست «یک کشور دو نظام» گفت در اجرای این سیاست نباید صرفا به «دو نظام» توجه کرد و از «یک کشور» چشم پوشی کرد. او گفت «یک کشور» پیش شرط است یعنی باید دانست قدرت حکومت ماکائو از کجا آمده است. این قدرت از قانون اساسی چین آمده یعنی طبق قانون اساسی جمهوری خلق چین، قانون اساسی ماکائو تدوین و به اجرا گذاشته شده و طبق قانون اساسی ماکائو دستگاه های اداری، قانونگذاری و دادگستری ماکائو اختیارات خود را به دست گرفته اند.

ارتقاء جایگاه سیاسی و اقتصادی ماکائو در 20 سال گذشته

آقای هو ایات سنگ در اشاره به تغییرات ماکائو در 20 سال گذشته پس از تحویل مجدد حاکمیتش از پرتغال به چین گفت چشمگیریترین تغییر بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش رفاه مردم و ارتقاء جایگاه سیاسی مردم ماکائو است.

او توضیح داد افزایش رفاه مردم ماکائو پس از بازگشت ماکائو به میهن کاملا ملموس است. مثلا هر سال از طرف دولت ماکائو در میان همه شهروندان ماکائو رایانه نقدی توزیع می شود. سیستم های تامین اجتماعی، درمانی و آموزشی ماکائو نیز به خوبی کار می کنند.

رییس اجرایی جدید ماکائو در مورد جایگاه سیاسی شهروندان ماکائو گفت: شهروندان ماکائو با داشتن گذرنامه منطقه اداری ویژه ماکائو جمهوری خلق چین، شهروندان دیگر هویت خود را بازیافته اند و به جایگاه شایسته خود بازگشته اند. پیش از بازگشت ماکائو به میهن، شهروندان ماکائو با گذرنامه بدون تابعیت ملی به مسافرت می رفتند که برای آنها بسیار گیج کننده بود و نمی‎دانستند که چه هویتی دارند؟ به علاوه، ماکائو نیز امروز در مجلس ملی نمایندگان خلق چین و کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین نماینده دارند. این نیز چیزی است که قبلا برای ماکائو اتفاق نیافتاده بود.

پیشرفت و رونق میهن را آرزومندیم

امسال مصادف با هفتادمین سالگرد جمهوری خلق چین است. آقای هو ایات سنگ پیشرفت و رونق کشور خود را آرزو کرده و گفت این امر انتظار مشترک همه چینی ها است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: