پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۴۵۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع فعالان اقتصادی استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از اقدامات وزارت صمت در منطقه سیستان احیای فرش دست بافت سیستان است
گیتی آنلاین_به نقل از  شاتا، رضا رحمانی اظهار داشت: انشاءالله تمامی این سفرها و اقدامات انجام گرفته موجبات رفع حداکثری مشکلات و مسائل مردم بشود.

وی افزود : من در سطح استان و در حوزه تولید و تجارت تحرک خوبی را مشاهده می کنم و جا دارد از مسئولان سیستان و بلوچستان و همه فعالان اقتصادی استان تقدیر کنم


رحمانی ادامه داد: اقدامات انجام شده در خصوص تأمین زیر ساخت های های استان اعم از راه آهن، راه های مواصلاتی، توسعه بنادر و همچنین توسعه صنعتی، معدنی و تجاری، انصافاً نوید بخش اتفاقات بسیاری خوبی برای آینده سیستان و بلوچستان است.

وی خاطرنشان کرد : به وضوح قابل مشاهده است که استان در مسیر خوبی گام برداشته و حاصل این تحرک عینی و آثار آن به زودی برای مردم ملموس خواهد شد.


وزیر صمت گفت : علیرغم مشکلاتی که در حوزه تنظیم بازار در اواخر سال گذشته شاهد بودیم، خوشبختانه سیستان و بلوچستان یکی از استان هایی بود که در این خصوص اقدامات موثر و قابل قبولی داشتند که جای تقدیر دارد.

رحمانی اضافه کرد : امیدوارم با کمک مسئولان استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و سایر بخش های موثر این روند تداوم داشته باشد.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان در تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور ظرفیت های خوبی دارد که باید مورد توجه قرار گرفته و فرصت های لازم را بیش از پیش توسعه دهیم.

رحمانی اعلام کرد : با توجه به اقدامات صورت گرفته و پیش بینی های لازم جای امیدواری است که قیمت گوشت قرمز کاهش یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد : اینکه سیستان و بلوچستان در جهاتی کم برخوردار و به نوعی دارای محرومیت هایی است تردیدی نیست با این حال بدور از هر گونه مسئولیت گریزی، حداقل در چارچوب وظایف وزارت صمت ظرفیت های موجود از جمله حوزه معادن مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

رحمانی افزود : در بخش اکتشافات معدنی که مبنای توسعه معدنی است طی یکسال گذشته گام های بزرگی برداشته شده و چندین برابر گذشته در این خصوص اقدام شده است.

وی گفت : با توجه به ماموریت ابلاغ شده به سازمان ایمیدرو، این سازمان در استان فعال تر شده و بازسازی معادن کوچک از سیستان و بلوچستان آغاز شده است.

رحمانی ادامه داد : طبق مطالعات مقدماتی انجام گرفته، استان دارای ذخایر بسیار مناسبی در برخی محصولات معدنی است و با توجه به مطالعه 400 پهنه معدنی در سطح کشور، راه اندازی چند طرح بزرگ معدنی در کشور و این منطقه در دستور ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

وی تأکید کرد : بنده شخصا دنبال ایجاد یک موتور محرک صنعتی و معدنی در مناطق محروم کشور هستم و در همین راستا برای 12 استان محروم کشور در وزارت صمت دفاتر ویژه ای راه اندازی کرده و بر اساس شاخص های توسعه ای این استان ها گام بر می داریم.

وزیر صمت اظهار داشت : بر اساس رتبه بندی این شاخص ها، 12 استان مدنظر در اولویت کاری قرار گرفته اند که استان سیستان و بلوچستان را می توانیم اولین استان مورد توجه از این منظر قلمداد کنیم

رحمانی تصریح کرد : با توجه به اهمیت توسعه معادن در استان های محروم، علیرغم همه محدودیت های بودجه ای اولویت را بخش معدن و اکتشافات معدنی قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد : در حوزه توسعه صنعتی نیز همین رویکرد در دستور کار است، در گذشته برخی تولیدات این استان با چالش های جدی مواجه شده بودند که شخصا نگران این بخش بودم.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: