پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۴۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
در لنگرود برگزار شد
به گزارش گیتی آنلاین،نشست خبری بمناسبت هفته دفاع مقدس با حضور سردار مصطفی پور و اصحاب رسانه برگزار شد.

پورقربان روابط عمومی تیپ نیروی مخصوص ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه تیپ میرزاکوچک‌خان مرزی و برون مرزی و تیپ واکنش سریع است گفت از وظایف و فعالیت‌های تیپ کمک و خدمت رسانی در زمان زلزله،سیل،ویزیت رایگان و خدمات پزشکی و جاده سازی برای روستاهایی که نیاز به کمک دارند می باشد.پورقربان خاطرنشان کرد سپاه پس از انجام وظیفه خود که ایجاد امنیت برای مردم کشور است کمک به آنان را در دستور کار خود قرار داده است.

 شایان ذکر است پورقربان از برگزاری یادواره ۱۲۷۰ شهید تیپ تکاور در آینده خبر داد.

دفاع مقدس دانشگاهی انسان ساز

سردار مصطفی پور فرمانده تیپ تکاور میرزاکوچک‌خان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا با اشاره به سخن امام خمینی که فرمودند "دفاع مقدس یک دانشگاه است.منظور از دانشگاه فیزیک و پزشکی نیست بلکه دانشگاه رشد و تعالی انسان‌هاست و برای رسیدن به مقصد به منظور حرکت در صراط مستقیم باید به آن توجه کنیم"گفت؛ دفاع مقدس به عنوان یک دانشگاه انسان ساز برای تمام نسل هاست.مصطفی پور افزود؛ اگر می‌خواهیم حسینی باشیم و حسینی بمانیم و جامعه عدالت خواهی داشته باشیم باید حتماً در مقابل با سرکشان و گردنکشان قرار بگیریم و برای بقای عدالت در جامعه و به انتها رساندن تکلیف انسانی در همین مسیر ثابت قدم بمانیم و تحمل کنیم و این رسالت بزرگ که  به دوش ما گذاشته شده است را حفظ کنیم.

فرمانده تیپ نیرو مخصوص میرزا کوچک با بیان اینکه این دانشگاه دانشگاهی است که منبع آن کربلاست گفت؛ اگر به ظاهر دفاع مقدس بنگریم چیزی دریافت نمی‌کنیم بلکه با توجه به اصل موضوع و باطن آن است که می‌توانیم آن را درک کنیم وبه امر به معروف و نهی از منکری که تمام پیامبران، امامان و معصومان پیام رسان آن بودند برسیم.

مصطفی پور خاطرنشان کرد؛ دفاع مقدس همانند حادثه کربلا مانند دانشگاهی که در آن عدالت،مردانگی،گذشت،صداقت،رفاقت و رشد و تعالی انسان هاست در همان مسیر و جهت بوده است.

فرمانده تیپ تکاور شهرستان لنگرود گفت هر کسی به توان خودش وظیفه دارد که دفاع مقدس را به گونه‌ای بیان کند که نسل کنونی و نسل جوان راه خود را گم نکند و اگر ما که انتشار دهنده هستیم کوتاهی کنیم و نتوانیم حضرت زینب و  همراهانشان که از قبل توسط نویسندگان نگارش شده است را به درستی به تصویر نکشیم رسالت را انجام نداده ایم.

مصطفی پور با اشاره به اینکه اگر یک فرصتی به اندازه نفس کشیدن می‌توانیم قدمی تاثیرگذار بر داریم تا روز ازل درسهم آن شریک خواهیم بود گفت، اگر رسالت درست انجام شود و نسل در نسل حکومت به صاحب اصلی سپرده شود هر عمل خیری که انجام شود ما هم در آن شریک هستیم.

مصطفی پور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند در طول دفاع مقدس هرگاه توجه به خدا و معنویت پر رنگ بود در آن موفق بودیم گفت؛ در دفاع مقدس هرگاه خدا را در مرحله دوم قرار دادیم و دچار غرور شدیم در آن عملیات شکست خوردیم و عامل موفقیت ما توکل به پروردگار است و با باور و یقین داشتن به اینکه کار توسط توسل انجام می شود امکان ندارد ائمه و معصومین دست رد به سینه ما بزنند.

در پایان سردار مصطفی پور فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان از اجرای برنامه های ویژه هفته دفاع مقدس بصورت زیرخبر داد:

-رژه  به صورت تجهیزات نظامی و غیرنظامی

-حضور فرماندهان در مدارس شهرستان جهت زنگ مدارس شروع سال تحصیلی

 -برگزاری اردوی سربازان و تشویق سربازان نمونه

 -گردهمایی راویان دفاع مقدس با سخنران کشوری

 -گلباران مزار شهدا

-دیدار با خانواده‌های شهدای دفاع مقدس

-رژه موتورسواران در سطح شهرستان

-برگزاری مسابقات چند جانبه در شهرستان

 -برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در سطح استان

-برگزاری مسابقه نقاشی برای کودکان

-برگزاری نمایشگاه عکس

 -مسابقات فرهنگی با موضوع های دفاع مقدس برای خانواده ها

 -خدمات‌دهی عمومی برای مردم منطقه  و رفع مشکلات معیشتی،مهندسی،مزارع،راه و خدمات اجتماعی و فنی

نویسنده:معصومه بهره ور فتیده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: