پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۴۸۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
یک حلقه مار و یک عدد عقرب سیاه به اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تحویل داده شد.
گیتی آنلاین_  به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان و به نقل از حمید ریگی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان: یک حلقه مار پلنگی و یک عدد عقرب سیاه  که توسط یکی از همیاران محیط زیست در مناطق مسکونی حاشیه شهر زاهدان زنده گیری شده بود به یگان حفاظت محیط زیست اداره کل  تحویل شدند. 

ریگی افزود: که  این گونه ها  بلافاصله بعد از تحویل توسط مامورین اجرایی به یکی از زیستگاه های طبیعی آن انتقال و رها سازی شدند.

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان: از همشهری های عزیز تقاضا دارم  ضمن رعایت اصول زیست محیطی به هیچ عنوان به گونه های حیات وحش نزدیک نشوند و در صورت بروز هر گونه احتمال خطر مراتب را به نزدیکترین اداره محیط زیست منطقه اطلاع رسانی نمایند.

 مار پلنگی ماری نسبتاً بزرگ و غیرسمی است. این مار با تغذیه از جوندگان جمعیت آن‌ها را در طبیعت و حتی مزارع و سکونت‌گاه‌های انسان کنترل می‌کند . این گونه دارای پولكهای قدامی گیجگاهی بزرگ است. بدن به رنگ خاكستری زیتونی تیره با خالهای روشن، ‌در ناحیه پشتی دارای خالهای بزرگ قهوه ای یا زیتونی با لبه‌های تیره سیاه رنگ،‌ در سطح جانبی دارای خالهای مدور كوچك و یك در میان با خالهای بزرگتر،‌ خالها به صورت سه خط در ناحیه دم ممتد، علائم ناحیه سر قرینه، ‌سطح شكمی زرد با خالهای قهوه ای یا سیاه رنگ در دو طرف پولكهای شكمی است.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: