پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
رادیو و تلویزیون مرکزی چین 2 مهر/ میزان، 24 سپتامبر تفسیری با عنوان «انرژی مثبت چین برای مقابله با تغییرات اقلیمی جهان» منتشر کرد.

در این مقاله آمده است: وانگ یی نماینده ویژه شی جین پینگ رییس جمهوری خلق، عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین روز دوشنبه یکم مهر در نشست سران اقدامات اقلیمی سازمان ملل گفت که چین مجدانه تعهدات خود در پیمان چهارچوب تغییرات اقلیمی سازمان ملل و توافقنامه پاریس را اجرا کرده و به موقع به سهم خود از اهداف دست پیدا خواهد کرد. این تعهد دیگر چین در قبال تغییرات اقلیمی در محافل بین المللی است که به اندازه کافی اراده و مسؤولیت پذیری یک کشور بزرگ را نشان می دهد.

در این مقاله آمده است: چین یک مفهوم جدید توسعه را دنبال می کند و بر راه توسعه سبز، کم کربن و پایدار پایبند است. در سال 2018نسبت مصرف انرژی غیرفسیلی از مصرف انرژی اولیه به 14.3 درصد رسید. همچنین، ذخایر جنگلی چین در مقایسه با سال 2005 میلادی، 4 میلیارد و 560 میلیون متر مکعب افزایش یافته است. در سال 2018، تعداد یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو با انرژی جدید در چین افزایش یافت. چین فعالانه در حال پیشبرد ساخت بازار ملی حق انتشار کربن است. چین بر ساخت مشترک کمربند و جاده سبز پایبند است و توسعه سکوهایی مانند اتحادیه توسعۀ سبز کمربند و جاده، برای همکاری بین‌المللی در مقابله با تغییرات اقلیمی توان بیشتری جمع می کند.

اظهارات و اقدامات چین در این نشست سران مورد تحسین و تمجید طرفهای مختلف گرفته است. آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل نقش رهبری چین در اقدامات اقلیمی را فوق العاده مهم دانست.

در این مقاله آمده است: مدیریت اقلیمی جهان وارد مرحله کلیدی شده است؛ اصل مشترک اما متفاوت بین کشورهای پیشرفته و در حال توسعه نه تنها از رواج نیفتاده، بلکه باید به دقت اجرا شود. در روند چندجانبه گرایی، چین با پایبندی بر مفهوم توسعه سبز و سازندگی زیست محیطی، پیوسته انرژی مثبتی ارسال خواهد کرد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: