پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان انتخاب سفیر سبز حفاظت محیط زیست استان را از دستاوردهای سفر مدیرکل دفتر مشارکتهای مردمی و سرمایه های اجتماعی سازمان محیط زیست به استان عنوان کرد.
گیتی آنلاین_ به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان؛ژیلا آقایی، مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و سرمایه های اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست به استان سفر کرد.

 وحید پورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: امروزه محیط زیست استان سیستان و بلوچستان بیش از گذشته به مشارکت سازمان های مردم نهاد برای حل و کاهش مشکلات محیط زیست نیازمند است. محیط زیست استان و مشکلات آن مشارکت همگانی و مردمی  را می طلبد که صرفاً با فعالیتهای دولتی و حکومتی برطرف نمی‌شوند.

وی  افزود: سازمان های مردم نهاد زیست محیطی با حضور فعال در زمینه های مختلف محیط زیست از قبیل آموزش، فرهنگ سازی و ... به عنوان پل ارتباطی میان مردم و دولت مطرح هستند و می توانند محیط زیست استان را در مسیر کاهش و به حداقل رساندن معضلات زیست محیطی و برطرف کردن آسیب های ناشی از آن یاری رسانند.

در ادامه ژیلا آقایی، مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و سرمایه های اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست، به اهمیت و نقش موثر استفاده از ظرفیت بالای اجتماعات و خصوصاً اهمیت ویژه تشکل های غیردولتی و مردمی در پیش برد اهداف مسئولین دولتی و رفع مشکلات مردم، اشاره نموده و گفت: آموزش و اطلاع ‌رسانی مسائل محیط زیست متناسب با معضلات و مشکلات زیست محیطی، اقلیم  و فرهنگ حاکم بر منطقه می تواند نقش مهمی در کاهش مشکلات موجود داشته باشد و این نیازمند مشارکت همه مردم، ارگانهای دولتی و سمن های زیست محیطی است.

وی ادامه داد: با توجه به توان محدود سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه بودجه و نیروی انسانی، نقش کمک های مردمی و سازمان های مردم نهاد ( NGO) را باید جدی گرفته و جریان های مردمی را گسترش دهیم که برای رسیدن به این مهم به تشکل های زیست محیطی جوان و فعال نیازمندیم. یکی از رسالت های سمن های استان روشنگری محیط زیستی برای مطالبه گری است. روشنگری های لازم باید صورت بگیرد تا مطالبه گری شود تا به جواب برسیم.

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و سرمایه های اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد:مردم باید بدانند که سازمان حفاظت محیط زیست متولی خاک و آب و هوا نیست بلکه یک نهاد نظارتی است، باید جامعه را روشن کرد تا مردم قوانین را بشناسند و بدانند سازمان حفاظت محیط زیست نقش نظارتی دارد و نه وظیفه جمع آوری.... وظیفه ما آموزش و پرورش توانمندی هاست برای مشتاقان محیط زیست و مردم در راستای ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و حفاظت از آن. ما به دنبال تدوین برنامه ای هستیم که بتوانیم به بالاترین میزان موفقیت در راستای اهداف آموزشی دست یابیم.

در پایان این نشست از کارن کاظم نژاد بعنوان کوچکترین همیار محیط زیست تقدیر و عنوان سفیر سبزاستان از طرف مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان به وی اعطا شد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: