پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۶۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) خبر داد:
طرح های محرومیت زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر (عج) در ۷۱ روستای محروم مربوط به سه دهستان استان قزوین در حال اجراست.
گیتی آنلاین,فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین درحاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در طارم سفلی، گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادان سپاه صاحب الامر (عج) قزوین از ۲ سال قبل با هدف توسعه و عمران نقاط محروم فعالیت خود را آغاز کرده است.
سردار پاسدار محمد شاهرخی اظهار داشت: هم اکنون با هماهنگی این قرارگاه در سه دهستان زوارک الموت شرقی، دستجرد الموت غربی و  چوقور طارم سفلی عملیات خدمت رسانی در قالب اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی در حال انجام است.
وی، ویژگی طرح‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی را مردمی بودن عنوان کرد و گفت: این خصوصیت سبب شده تا طرح‌های عمرانی ما با کمک مسئولان تسری پیدا کرده رضایت اقشار اجتماعی را به همراه داشته باشد.
سردار شاهرخی به افتتاح هشت طرح عمرانی در روستاهای دهستان چوقور اشاره کرد و گفت: بیشتر این طرح‌ها در حوزه تامین آب کشاورزی و احداث راه روستایی بوده است که مهمترین مطالبه مردم ساکن منطقه محسوب می‌شود. 
وی، بودجه مصوب ادارات، کمک‌های مردمی و منابع مالی سپاه را محل تامین اعتبارات قرارگاه پیشرفت و آبادانی عنوان کرد و اظهار داشت: ماموریت مهم سپاه خدمات رسانی به مردم است و ما اعتقاد داریم که با مردم بودن هویت اصلی ما را تعیین می‌کند.
فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین همچنین گفت: یکی از اولویت های مهم ما این است که محرومیت‌ها  باید شناسایی شود و عمران و آموزش با مشارکت خود مردم در روستاها گسترش یابد.
شاهرخی خاطرنشان کرد: وقتی از ظرفیت خود مردم در طرح‌های عمرانی استفاده شود، امید به زندگی و سطح رفاه اجتماعی افزایش می‌یابد.
و همچنین چهار طرح قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در زمینه آب کشاورزی و راه افتتاح شد,که شامل راه روستای علی آباد به انجیلین ، کانال انتقال آب در روستاهای علی آباد و حصار و کلنگ زنی مخزن آب روستای چمن و افتتاح نمادین از مرمت ۲۰ مسجد و زیباسازی ۱۰ مدرسه روستایی در دهستان چوقور طارم سفلی افتتاح شد.
این طرح ها که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفتند,عبارتنداز: کانال انتقال آب روستای عباس آباد با دو کیلومتر طول بود و با صرف دو میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.کانال انتقال آب روستای حصار نیز به طول یک کیلومتر دیگر طرح افتتاح شده بود که هزینه اجرای آن یک میلیارد ریال اعتبار بوده است.
این طرح ها توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اجرا شده اند.
سردار پاسدار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر قزوین به همراه داوود محمدی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، علی فرخزاد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین و محمد شفیعی فرماندار قزوین نیز در این مراسم حضور داشتند.
قرارگاه پیشرفت و آبادانی به منظور محرومیت زدایی در روستاهای کمتر برخوردار در استان قزوین ۶۸ طرح در حوزه‌های مختلف در دست اجرا دارد که از این میان ۴۵ طرح آماده افتتاح است.

نویسنده:عزه میرصادقی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: