پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
البرز-با تلاش کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی، اعضای باند کلاهلابرداری که با بهانه خرید خودرو با قیمت پایین تر از قیمت کارخانه، 11 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.
گیتی آنلاین_  سرهنگ "محمد نادربیگی" با اعلام این خبر، گفت: در پی ارجاع پرونده کلاهبرداری به پایگاه دوم پلیس آگاهی مبنی بر اینکه فردی با راه اندازی یک شرکت سوری مبالغی از مال باختگان برای فروش خودرو با قیمت پایین تر از کارخانه دریافت کرده و پس از مدتی دیگر پاسخگوی آن ها نبوده است، موضوع در دستورکار پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد، فردی با همدستي دوستش با راه اندازي يک شرکت سوري از مال باختگان مبالغ بالايي برای  فروش خودرو با قيمت پايين تر از شرکت دریافت کرده و در مرحله اول برای جلب اطمينان مشتريان در موعد مقرر خودروها را تحویل داده و آنها را برای سرمايه گذاري و خريد خودروي بيشتر ترغيب کرده و بعد از جذب سرمايه زياد از مشتري ها از محل متواري شده و ديگر پاسخگوی تعهدات خود نشده است.

سرهنگ نادربیگی ادامه داد: باتوجه به مراجعه تعدادي از مال باختگان به کلانتري و اعلام شکايت بلافاصله تجسس کلانتري مربوطه باهماهنگي مقام قضائي نسبت به جلب متهم اقدام کرده و با دستور مقام قضائی پرونده به همراه متهم برای انجام تحقيقات تکميلي به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارسال شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ابتدا متهم منکر انجام کلاهبرداري بود اما با توجه به اسناد و مدارک ارائه شده از سوي شکات و مواجهه حضوري با آنها به ناچار لب به اقرار گشوده و بيان کرد که با همکاری یکی از دوستانش در ميان دوستان و آشنایان با انجام تبليغ مبني بر اينکه مي توانند خودرو با قيمت پایین تر از شرکت هاي توليدي به آنها تحويل دهند، پس از  ایجاد اطمینان مبالغ زیادی از نامبردگان دریافت کرده و سپس به دلایل واهی مانند گران شدن خودرو و عدم تولید خودرو دیگر پاسخگوی آنها نبودند.

سرهنگ نادربیگی با بیان اینکه کلاهبرداران مبلغ 11 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، اظهار کرد: با تلاش کارآگاهان همه مال باختگان که 22 نفر بودند، شناسایی شده و متهمان پس از تکمیل پرونده تحویل دستگاه قضائی شدند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: