پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۷۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین:
اجرای طرح‌های عمرانی در روستاها توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) قزوین با مشارکت مردم و دولت روند مهاجرت از روستا به شهر معکوس می‌شود.
به گزارش گیتی آنلاین,فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در الموت غربی گفت: همه باید تلاش کنند تا اقدامات عمرانی و توسعه‌ای در مناطق محروم به مهاجرت معکوس منجر شود که این مهم با مشارکت مردم، دستگاه‌های دولتی و سپاه امکان پذیر است.

سردار محمد شاهرخی افزود: امروز روستاهای بازرگاه، علندر و چنگال دشت از دهستان دستجرد الموت غربی بعد از ۴۰ سال از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند که عمده دلیل آن، همت خود مردم و همکاری دستگاه‌های اجرایی بود.

وی به اشتغال مولد در روستاها اشاره کرد و گفت: طی ۲ سال گذشته ۱۷ جوان متاهل در دهستان چوقور طارم سفلی از طریق زنبورداری مشغول به کار شده اند و از این دست اقدامات ماندگار در حوزه‌های صنایع دستی، کشاورزی و باغداری باید همچنان افزایش یابد.

شاهرخی با بیان اینکه سپاه به دنبال افزایش دهستان در لیست فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی نیست، اظهار داشت: تمام تلاش سپاه این است که به جای کمیت‌گرایی با کیفیت تمام بتواند سه دهستان طارم، الموت شرقی و غربی را آباد کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: هدف اصلی سپاه، محرومیت زدایی و انجام طرح‌های ماندگار برای ساکنان روستا است و اعتقاد داریم که هرکجا مردم، سپاه و دولت پای کار بوده‌اند، اقدامات ماندگاری اجرا شده است.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) یادآور شد: فلسفه تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی، کار جهادی و بسیج امکانات در روستاهای محروم است که در این رابطه کارگروه‌های عمرانی، اقتصادی و سلامت راه‌اندازی شده و توجه به درخواست‌های مردمی در اولویت امور آنها قرار دارد.
نویسنده:عزه میرصادقی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: