پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
مخبر خبر داد:
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از ایجاد ۵۰ پایگاه فرهنگی و اعزام ۲۰۰۰ زائر اولی به مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی خبر داد و گفت: کاروان سلامت احسان و هشت موکب در کربلا، کاظمین، سامرا، خسروی، شلمچه، چذابه، میرجاوه و مهران برپا خواهد بود و یک میلیون غذای گرم در چهار روز اول بین زوار توزیع خواهد شد.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، محمد مخبر در بازدید از کاروان سلامت احسان اربعین و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خدا را شاکریم چند سال است ستاد اجرایی در وسیع‌ترین امکان خودش، خدمات به زائران اربعین حسینی ارائه می‌کند و خدمات به زائران امسال نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.
وی به برپایی هشت موکب در مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و ادامه داد: این هشت موکب در کربلا، کاظمین، سامرا، خسروی، شلمچه، چذابه، میرجاوه و مهران برپا خواهد بود و حدود یک میلیون وعده غذای گرم مجموع غذاهایی است که در سه و چهار روز اول در موکب‌ها توزیع خواهد شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از برپایی هشت ایستگاه سلامت برای مراسم اربعین خبر داد و گفت: خدمات درمانی و سلامت را در نجف، مسیر کربلا، سامرا، مهران و میرجاوه با استقرار کاروان‌های سلامت احسان به زائران امام حسین (ع) ارائه می‌کنیم و ۱۰۰ پزشک و پزشکیار جهادی با این کاروان‌ها همکاری دارند و خدمات فوق تخصصی با استفاده از تله‌مدیسین با کمک پزشکان فوق تخصص در تهران و مراکز استانها به زائران ارائه خواهیم کرد. 
مخبر یادآور شد: ارائه خدمات پزشکی محدود به زوار ایرانی نخواهد بود و بسیاری از دریافت کنندگان خدمات پزشکی در گذشته هم زوار غیر ایرانی بودند و از خدمات دارویی، چشم‌پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاه و نزدیک ۱۵۰ تحت بیمار بهره‌مند خواهند شد.
وی به ارائه خدمات فرهنگی در ۵۰ نقطه اشاره و اظهار کرد: خدمات بانکی و مخابراتی تقریباً در تمام موکب‌ها و نقاطی که ما حضور داریم به زائران ارائه می‌شود و امسال۲ هزار زائر اولی از مناطق محروم را راهی مراسم اربعین حسینی خواهیم کرد و سال گذشته ۸۰۰ زائر اولی داشتیم و تا پایان سال ۵۰۰۰ زایر اولی از مناطق محروم را به زیارت ابا عبدالله الحسین علیه السلام خواهیم فرستاد و امیدواریم هر سال خدمات را در مناطق محروم بیشتر کنیم.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: