پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
معاون توسعه، منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی:
معاون توسعه، منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام کرد که افراد برای اخذ کتاب‌های تک جلدی و یک دوره کامل تحصیلی می‌توانند در سامانه ثبت سفارش کنند تا ظرف ۴۸ ساعت از طریق پست کتاب‌ها به درب منازل فرستاده شود.
به گزارش گیتی آنلاین، علی باقرزاده درباره توزیع کتب درسی امسال در بین مدارس سراسر کشور گفت: حدود ۱۴۲ میلیون جلد کتاب در حدود هزار عنوان بین مدارس کشور توزیع شده است پایه‌های اول تا ششم ابتدایی از طریق سامانه ثبت سفارش کردند و در مدارس تحویل داده شده است.

وی با اشاره به تاکنون برای توزیع کتاب مشکلی وجود نداشته مگر برای افرادی که تا ۳۱ شهریور در مدرسه ثبتنام نکرده بودند ادامه داد: پایه ثبت سفارش کتاب اطلاعاتی است که دانش‌آموز در سناد در زمان ثبت‌نام وارد می‌کند. بخشی از دانش‌آموزان نیز ممکن است در فاصله ثبت سفارش جابجا شده باشند کتاب با یکی دو روز تاخیر به دستشان رسیده است.

باقرزاده گفت: در دوره ابتدایی تقریبا در توزیع کتاب هیچ مشکلی نداریم. در برخی مناطق استان‌های محروم که ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دیر صورت گرفته کتاب با تاخیر رسیده است‌.

معاون توسعه، منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: دوره متوسطه اول از طریق کتابفروشی‌ها کتاب‌های خود را دریافت می‌کنند در این بخش هم به تعداد بیش از دانش‌آموزان ثبت نام شده کتاب توزیع شده است.

وی اشاره کرد: برای توزیع کتب درسی در دوره متوسطه دوم نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش در هیچ‌جای کشور مشکلی وجود ندارد اما در پایه دهم افرادی که دیر تعیین رشته کردند، کتاب‌ها با کمی تاخیر به دستشان رسیده زیرا باید رشته‌های آنان تعیین تکلیف تا کتاب‌های مورد نیاز هرپایه توزیع شود.

باقرزاده گفت: تقریبا امار نسبی دانش‌آموزان را در شهرستان‌ها و استان‌ها داشتیم و کتاب‌های آنان را توزیع کردیم اما ممکن است در برخی مدارس متقاضی برای رشته‌ها متفاوت بوده و کتاب‌ها باید از یک شهرستان به شهرستان دیگر جابجا می‌شده که در عین‌حال از این نظر نیز مشکلی نداشتیم اما در توزیع کمی مشکل بود از این نظر که برخی مدیران مدارس کتاب را برای توزیع تحویل نگرفته بودند که این مشکل توزیع بین مدارس بوده و از سوی سازمان مشکلی دیده نشده است.

معاون توسعه، منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: توزیع کتاب درسی همه ساله با فراز و فرودهایی روبه رو بوده است چراکه ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در ۱۱۰ هزار مدرسه باید کتاب بگیرند این کار بسیار سنگین است که قطعا با نواقصی مواجه است که امیدواربم سال آینده با اینترنتی شدن ثبت‌نام مقداری از نگرانی‌های خانواده‌ها در خرید و مواجه با کتابفروشی‌ها کمتر شود و از طرفی ما سیستم توزیع را در مناطق و شهرستان‌ها سامان دهیم.

وی درباره توزیع کتب درسی در مناطق سیل‌زده افزود: کتاب‌های درسی این مناطق با حساسیت خاصی توزیع شد این در حالی است که در زمان سیل نیز کتاب رایگان بین دانش‌آموزان توزیع شد دانش‌آموزان می‌توانند همان کتاب‌ها را اکنون استفاده کنند.

باقرزاده همچنین درباره مهلت اخذ کتاب‌های تک جلدی نیز اعلام کرد: افراد برای اخذ کتاب‌های تک جلدی و یک دوره کامل تحصیلی می‌توانند در سامانه ثبت سفارش کنند تا ظرف ۴۸ ساعت از طریق پست کتاب‌ها به درب منازل فرستاده شود.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: