پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۸۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
گزارش ویژه؛
این روزها جولان سگ‌های ولگرد در رشت سبب رعب و وحشت مردم شده است، بسیاری از این سگ‌ها بیمار هستند و حضور آنها در سطح شهر در حال تبدیل شدن به یک خطر بهداشتی است.
به گزارش گیتی آنلاین، مدتی است که سگ های ولگرد و بیخانمان در شهر جولان میزنند بدون آنکه ارگان یا نهادی پیگیر این وضعیت نابسمان برای شهر بشود.
سال 97 شهرداری رشت درست کردن خانه ای، برای سگ های ولگرد رشت، خبری منتشر کرد که به دستور وزارت کشور باید در اسرع وقت ساخته می شد اما متاسفانه شهردار قبلی رشت هم، مانند شهرداران قبل زمان فرصت مانور دادن را از او گرفته بود و در نهایت نتوانست کاری از پیش ببرد.
در برخی از مناطق شهر رشت از جمله مسکن مهر و... وجود سگ‌های ولگرد بیشتر از سایر مناطق است تا حدی که وجود این سگ‌ها سبب رعب و وحشت مردم به ویژه کودکان می‌شود و با توجه به آغاز سال تحصیلی لازم است تا این موضوع هرچه سریع‌تر بررسی و رفع شود.
علاوه بر این بسیاری از سگ‌های ولگرد دارای بیماری‌های خطرناک هستند.انواع بیماری‌های انگلی، هاری، کنه‌های حیوانی و مشکلات پوستی بیماری‌های هستند که از راه مدفوع، بزاق و لمس این حیوانات آلوده به انسان منتقل شده و می‌توانند عوارض جبران ناپذیری برای انسان داشته باشند. شایع‌ترین بیماری منتقله از سگ به انسان هاری است که در اثر گازگرفتگی حاصل می‌شود و ترس از سگ‌های ولگرد در واقع ترسی بجاست.
انگار مسئولین مربوطه نمیخواهند کاری از پیش ببرند و یا شاید میخواهند سوانح جبران ناپذیری مثل زاهدان و ورامین و لواسانات و از این قبیل در رشت هم اتفاق بیوفتد و بعد عکس العملی نشان دهند. وقتی که دیگر فایده ای ندارد.
سگ های ولگرد رشت حتی به بعضی از مناطق ممنوعه رشت هم نفوذ کرده اند و برای خود روز به روز قلمرو خود را می افزایند از مرکز شهر گرفته تا میدان گلسار و رو به روی شهرداری منطقه 3 ابتدای خیابان تختی، مردم شهر رشت گاها از ترس این سگ ها مسیر خود را عوض می کنند که به آنها آسیبی نرسد.
عکاس پایگاه خبری گیتی انلاین برای تهیه گزارش در شهر گشتی زد و موقع عکس گرفتن از این سگ ها، متاسفانه به او حمله کردند که اقدام به موقع خبرنگار باعث شد تا نجات پیدا بکند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: