پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
مسئول محیط بانی نصرت آباد از دستگیری یک نفر متخلف شکار صید حیوانات وحشی با همکاری ماموران انتظامی ایست بازرسی نصرت آباد خبر داد.
گیتی آنلاین_ به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان؛ محمد صفرزائی مسئول محیط بانی نصرت آباد زاهدان گفت: پیرو اطلاع رسانی همیاران محیط زیست در خصوص حضور شکارچیان در منطقه و شکار یک سر تشی، محیط بانان نصرت آباد ضمن حضور در منطقه و بررسی موضوع موفق به شناسایی متخلف مذکور شدند. 

صفرزائی افزود: طبق بررسی های انجام شده مشخص شد شکارچی مذکور قصد انتقال لاشه تشی شکار شده را به خارج از منطقه نصرت آباد دارد. طی هماهنگی با ماموران انتظامی ایست بازرسی نصرت آباد متخلف مذکور شناسایی و دستگیر شد از این فرد مقدار 2 کیلوگرم گوشت تشی کشف و متخلف مزبور جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد. 

تشی بزرگترین جونده ایران است. به علت داشتن تیغ های بسیار بلند روی بدن شکل مخصوصی دارد که آن را از سایر جوندگان کاملا متمایز می کند. دم نسبت به بدن بسیار کوتاه است. خارهای ناحیه گردن و شانه نازک و بلند، پشت بدن کوتاه تر و کلفت تر با نوارهای سیاه و سفید و خارهای ناحیه دم کوتاه و سفید هستند. شبگرد است. معمولا دیر وقت از لانه خارج شده و شبهای مهتابی کمتر دیده می شود. انفرادی زندگی کرده اما گاهی در گروههای کوچک فامیلی نیز به سر می برد. در دره های تنگ، شکاف سنگها، غارها، قنات های متروکه و خرابه ها لانه می سازد. از تمام قسمتهای گیاهان تغذیه می کند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: