پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۶۰۰ ویژه برنامه فرهنگی، ادبی و هنری به مناسبت هفته ملی کودک در این استان اجرا می‌شود.
گیتی انلاین_ به نقل از ایرنا_ معصومه هادی روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برپایی کارگاه‌های سلامت و کارگاه‌های قصه‌گویی و معرفی کتاب، تقدیر از برگزیدگان، اکران فیلم در مناطق حاشیه شهر، برگزاری رقابت‌های نقاشی و ورزشی، حضور در پارک‌ها در قالب پویش و معرفی کتاب، سپردن اختیارات کانون و مراکز به اعضا و حضور واحد سیار کانون در مدارس استثنایی، بیمارستان‌ها، مراکز بهزیستی و کانون اصلاح و تربیت از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده این هفته در استان است.

وی با اشاره به اهمیت هفته ملی کودک گفت: انتخاب هفته‌ای به نام کودکان فرصت مناسبی برای توجه بیشتر به انسان‌های کوچک، پاک و معصوم است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: امسال برنامه‌های هفته کودک استان با محوریت شعار «آینده را باید ساخت» اجرا می‌شود.
وی هدف‌گذاری‌های برنامه‌های امسال هفته ملی کودک را برجسته سازی اهمیت دوران کودکی، تامین نیازها و خواسته‌های کودکان امروز، هم‌افزایی فعالیت‌های دستگاه‌های متولی کودکان، ارتقای آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودکان، ایجاد فضای با نشاط با مشارکت کودکان و توجه به هویت ملی و بهره‌گیری از آموزه‌های دین اسلام در موضوع حقوق کودکان عنوان کرد.

هادی تاکید کرد: اگر قرار است جامعه‌ای خوب برای کشور ترسیم کنیم باید به نیازهای کودکان به عنوان مهمترین سرمایه‌های هر کشور توجه ویژه‌ای شود.

وی گفت: با توجه به جمعیت افزون بر ۷۵۰ هزار نفری کودکان در سیستان و بلوچستان نیاز است علاوه بر۳۰ کانون ثابت و سیار موجود ۲۱ کانون ثابت، ۱۷۲ کانون سیار شهری و ۱۴۴ کانون سیار روستایی دیگر در این استان راه اندازی شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان تعداد کتاب‌های موجود کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان را ۲۳۵ هزار جلد عنوان کرد و افزود: برای تمامی گروه‌های سنی کتاب‌های مناسب در کتابخانه‌ها وجود دارد.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: