پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۸۸۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
حجت الاسلام صدیقی در هیئت محبان فاطمه زهرا:
امام جمعه موقت تهران نهضت عاشورا را موجب بقای اسلام دانست و گفت: انقلاب اسلامی تمدنی است که در جهان ظهور می‌کند و تمدن غرب رو به افول است.
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، حجت الاسلام کاظم صدیقی در مراسم عزاداری شهادت حضرت رقیه سلام الله در هیئت محبان فاطمه زهراء (س)  با بیان سخنانی عزاداری مسلمانان در محرم و صفر را موجب حفظ اسلام دانست و گفت: جریان عاشورا وسیله بقاء مسلمانان و حفظ اسلام اصیل تا قیامت شد و امروز انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر نهضت حسینی موجب افول غرب شده و این مهم اذعان تحلیل‌گران غرب است و تمدن انقلاب اسلامی ایران ظهور خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: خداوند برای تک تک یاران امام حسین علیه السلام در واقعه عاشورا ماموریت تعریف کرده بود و حضرت زینب سلام الله علیها گزارشگر واقعه عاشورا در صحرای کربلا شد.
امام جمعه موقت تهران همچنین بیان کرد: امروز همه کشورهای منطقه در دفاع از حرم به پا خواستند و پیشرفت دفاعی جمهوری اسلامی مانور اقتدار علمی و سیاسی ماست و خود را آماده ظهور امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف می‌کنیم.
حجت الاسلام صدیقی که صحنه‌های واقعه عاشورا را مرور و به تصویر می‌کشید ضمن مقایسه با دوران معاصر، بیان کرد: مرجانه فرد ناپاک بود و حضرت زینب او را افشا کرد و استراتژی اسرا تسلیم نشدن و حفظ عزت در برابر دشمنان و کوفیان بود و این حفظ عزت برای تحریم‌های امروز ما درس است و درست است که در سختی هستیم اما سخت‌تر از شرایط اسرای کربلا نیستیم و می‌بینیم که امروز کسی منتظر لبخند غرب است در حالیکه ما الگو و مدیر داریم و دختران کوچک اسیر گرسنه بعد از عاشورا دست کوفیان را که به حقارت به آنها غذا می‌دادند پس می‌زدند. 
وی حرکت حسینی را عزت ساز دانست و تاکید کرد: با سازش با دشمن جز ذلت حاصلی نخواهد بود و کشورهایی چون یمن امروز از ما هم مقاوم‌تر هستند و آنها دشمن را کوچک و حقیر شمردند و این شیوه را ما از حضرت زینب آموختیم.
مراسم عزای حضرت رقیه سلام الله علیها هر سال در هیئت محبان فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضور عموم مردم، بسیجیان و شخصیت‌های مذهبی و سیاسی در محله کردستان تهران برگزار می‌شود. 
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: