پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل بندر چابهار ۳۰۰ میلیون یورو با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی تخصیص داده شده است که در همین رابطه تا پایان سال۱۳۹۹ راه آهن چابهار به زاهدان وصل می شود.
گیتی آنلاین _ به نقل از  روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" در همایش فولاد چابهار که ظهر امروز در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برگزار شد؛ اظهار داشت: بندر چابهار در حوزه تخلیه و بارگیری کالا در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته است که با توجه به نگاهی که در کشور نسبت به توسعه این بتدر وجود دارد، قطعا در نیمه دوم سال جاری این میزان به چند برابر میزان فعلی خواهد رسید.

 

وی با ضروری خواندن توجه به توسعه و تکمیل زیرساخت های مورد نیاز بندر چابهار؛ افزود:  ضرورت دارد که به زیر ساخت های مربوطه از جمله بحث راه آهن، بزرگرا،ه ایجاد و توسعه انبار در بندر چابهار توجه شود که در همین ارتباط احداث 30 هزار متر مربع انبار جدید و 100 هزار تن سیلو در بندر چابهار در حال ساخت است که نشان از عزم و اراده برای تامین زیرساخت ها در این بندر است.

 

استاندار ادامه داد: احداث انبار خارج از محدوده بندر چابهار توسط بخش های خصوصی و دولتی در دست اجرا است که به زودی به بهره برداری می رسد. 

 

موهبتی با بیان اینکه در رابطه با توسعه و پشتیبانی بندر چابهار در بخش جاده و ریل ۳۰۰ میلیون یورو با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تامین اعتبار شده است؛ گفت: راه آهن چابهار به زاهدان تا پایان سال 1399 وصل خواهد شد.

 

وی ابراز امیدواری کرد: با تامین اعتبار مورد نیاز تکمیل بزرگ راه چابهار به زاهدان از سوی صندوق توسعه ملی، این پروژه در زودترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: