پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۸۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
استاندار هرمزگان گفت: شهرداری بندرعباس رسما مسئولیت ارائه خدمات در شهرک پیامبر اعظم(ع) را بر عهده می گیرد.
گیتی آنلاین_ به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد بازآفرینی استان هرمزگان، با اشاره به بررسی مسائل شهرک مسکن مهر پیامبر اعظم(ص) بندرعباس، عنوان کرد: براساس مذاکراتی که میان اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرداری بندرعباس صورت گرفت، از روزهای آینده شهرداری بندرعباس رسما مسئولیت ارائه خدمات در شهرک پیامبر اعظم(ع) را بر عهده می گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: بر این اساس شهرداری انواع خدمات شهری شامل محوطه سازی، ساخت معابر، فضای سبز، روشنی معابر و سایر خدمات مرتبط با این حوزه را در شهرک پیامبر اعظم(ص) انجام می دهد.

همتی با اشاره به طرح ملی تامین مسکن در هرمزگان، تصریح کرد: در این راستا اقدامات خوبی در هرمزگان صورت گرفته و زمین ها و پیمانکاران مجری ساخت آنها تعیین شده و عملیات ساخت هزار و ۱۹۴ واحد مسکونی در قالب این طرح به زودی در هرمزگان آغاز می‌شود.

وی گفت: هدف ما این است که اجرای این طرح بیشترین تاثیر را در راستای نوسازی بافت فرسوده داشته باشد.

همتی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای نوسازی بافت فرسوده در محله اسلام آباد بندرعباس، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود بافت فرسوده در مناطقی از محله اسلام آباد و همچنین دریاچه گلکنی در بندرعباس تصمیم گرفته شده حدود ۴۰۰ واحد مسکونی توسط شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی در این محله نوسازی و ساخته شود.

استاندار هرمزگان بیان داشت: تمامی مزایا و مشوق های در نظر گرفته شده برای نوسازی بافت فرسوده به محله اسلام آباد و گلکنی نیز اختصاص پیدا می‌کند تا بتوانیم خانه های مناسب برای مردم در این منطقه بسازیم.

وی اظهار داشت: همچنین در راستای توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر این محله یک هکتار زمین جهت ساخت سالن ورزشی شش هزار نفری بندرعباس در این منطقه اختصاص پیدا کرد و یک پارک بزرگ نیز توسط شهرداری در محله اسلام آباد و گلکنی ساخته می شود تا در کنار ساخت خانه های جدید این محله از امکانات مناسب برخوردار شود.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود خواستار مشارکت بیشتر مردم ساکن در محلات دارای بافت فرسوده در راستای نوسازی واحدهای مسکونی شد و بیان داشت: از مردم ساکن در محلات بافت فرسوده به ویژه محله چاهستانی های بندرعباس می خواهیم تا خودشان برای نوسازی واحدهای مسکونی در این محلات پیش قدم شوند.

وی گفت: برای این کار مشوق های خوبی از جمله پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و تخفیف ۹۰ درصدی در صدور هزینه پروانه ساخت در نظر گرفته شده تا مردم بتوانند واحدهای مسکونی خود را نوسازی کنند.

همتی اضافه کرد: همچنین نوسازی واحدهای مسکونی در قالب تجمیع قطعات توسط انبوه سازان نیز در محلات دارای بافت فرسوده انجام می شود که مردم می‌توانند در این زمینه هم برای ساخت واحدهای مسکونی همکاری کنند.

استاندار هرمزگان یادآور شد: در هر دو حالت کمک و حمایت های لازم را برای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده خواهیم داشت تا چهره این محلات تغییر کند و زیرساخت‌های مناسب در آنها ایجاد شود.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: