پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
حسن نوروزی:
به کارگیری معلمان بازنشسته در مدرسه کار درستی نیست و آموزش و پرورش باید از حق التدریسی ها و آموزگاران نهضت سوادآموزی استفاده کند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن نوروزی نماینده بهارستان، رباط کریم و پرند در گفتگو با گیتی آنلاین گفت: امروز فراکسیون ولایی مجلس با محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش جلسه داشت. 
وی افزود: یکی از مطالبی که با وزیر آموزش و پرورش مطرح شد درباره وضعیت استخدام معلمان بود. سوال ما این بود که چرا از معلمان بازنشسته استفاده کردید؟ 
نماینده بهارستان ادامه داد: وزیر محترم مطرح کردند که ما قدرت استخدام بیش از این را نداشتیم. 
وی تصریح کرد: من به آقای وزیر عرض کردم وقتی ما پیشنهاد کردیم که حق التدریسی ها و آموزگاران نهضت سوادآموزی را جذب کنند ایشان شرط گذاشتند که کسی می تواند استخدام شود که بیش از دو نفر دانش آموز داشته باشد و اگر یک دانش آموز داشته مجاز به استخدام نیست. 
نماینده بهارستان توضیح داد: ممکن است که یک نفر در یک روستایی باشد و از سال 91 یک دانش آموز داشته باشد ولی خب معلم بوده او هم باید استخدام می شد.
نوروزی تاکیدکرد: وزیر محترم نباید از بازنشسته ها استفاده کند باید از کسانی استفاده کند که جوانند و تازه نفس هستند حالا نهضتی هستند یا حق التدریس یا از دانشگاه فرهنگیان براساس مصوبه ای که مجلس گذرانده است و اگر نیرو کم دارند باید مراجعه کنند. 
نماینده رباط کریم در ادامه گفت: موضوع کمبود مدارس مطرح شد و ایشان قول دادند جبران شود. مسئله مدارس قدیمی و فرسوده در خوزستان و سیستان مطرح شد و قرار شد جبران شود. 
عضو فراکسیون ولایی مجلس افزود: بحث ساماندهی وضعیت تدریس، تعلیم و تعلم، وضعیت آموزش در ایران ضعیف شده است و باید قوت بیشتری بخشیده شود.
نوروزی گفت: حاجی میرزایی گفت: ما به معاونین دستور دادیم که مسائل را دسته بندی کنندی و برحسب دسته بندی کار کنند. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: