پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۸۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
اولین همایش تولیدکنندگان کودهای شیمیایی بخش کشاورزی به همت شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی لرستان به منظور آشنایی و عقد قرارداد کارخانه داران با بهره برداران و کارگزاران استان ۱۴ مهرماه در تالار حامی شهر خرم آباد برگزار شد


در حاشیه این نمایشگاه ، مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی لرستان در گفت و گوی ویژه با گیتی آنلاین گفت : جمعیت دنیا رو به رشد است و  استان لرستان نیز از این قاعده مستثنی نیست و جمعیتی در حال افزایش دارد و همانطور که مستحضر هستید میزان اراضی کشاورزی که در دست داریم نه تنها افزایش نمی یابد بلکه در حال کاهش است به همین دلیل باید به گونه ای عمل کنیم تا میزان غذای مورد نیاز این جمعیت با همین اراضی کم تامین شود .

علی خادمی افزود: تنها راه برای تامین میزان غذای جمعیت فراوان با اراضی کم این است که میزان تولید را در واحد سطح بالا ببریم یعنی در همان مقدار زمینی که داریم تولید این میزان جمعیت رو به افزایش جهان را تامین کنیم .

وی ادامه داد: از راههای افزایش تولید در واحد سطح استفاده از بذرهای اصلاح شده و تغذیه صحیح گیاهان و کاهش میزان ضایعات در بخش کشاورزی است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی جهادکشاورزی لرستان بیان داشت : از ۴ شرکت و کارخانه معتبر از شهرهای تبریز، بندرانزلی، تهران و مشهد دعوت بعمل آوردیم تا محصولات تولیدی خود را با فرمول های متفاوت کودی در قالب  نمایشگاهی یکروزه عرضه کنند تا خریداران کود و کشاورزان پیشرو و بهره برداران بتوانند محصولات این کارخانه های مورد تایید را خریداری نمایند .

وی نقش تغذیه گیاهان را در تولید محصولات کشاورزی حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد : تغذیه بطور قطع در افزایش تولیدات کشاورزی نقش بسیار موثری دارد و این نمایشگاه یکروزه باعث می شود تا کارگزاران و کشاورزان پیشرو با عقد قراردادهایی از این کودها برای سال زراعی ۹۹_ ۹۸ استفاده کنند و محصولات کشاورزی را از نظر کمی و کیفی ارتقاء دهند .

 علی خادمی اظهار داشت : در پایان سال زراعی، مزارعی که از این کودها استفاده می کنند مورد رصد و ارزیابی قرار می گیرند و میزان افزایش عملکردی آنها ثبت می گردد تا انشاالله برای سالهای آتی میزان مصرف این کودها افزایش یابد .

وی به مبحث مهم چگونگی قراردادهای کارگزاران با کارخانه داران ورود کرد و گفت : کارگزاران می توانند مستقیم از این ۴ شرکت کودهای مورد نیاز را خریداری کنند زیرا محصولات این ۴ شرکت آزمایش شده و مورد تایید شرکت خدمات حمایتی کشور و وزارت جهاد کشاورزی می باشد و شرکت خدمات حمایتی یک تفاهم نامه با این شرکت ها منعقد کرده که براساس این تفاهم نامه کارگزاران لرستان که بیش از ۸۰ نفر هستند می توانند به صورت مستقیم کودهای مورد نیاز را خریداری کنند .

مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی لرستان شفاف تر بیان کرد : کارگزاران با شرکت ها و فروشندگان کودهای شیمیایی می توانند مستقیم وارد معامله شوند ولی باید برای ما شفاف شود که چه میزان کود خریداری کرده اند و این میزان در کجا و در چه تاریخی به کدام کشاورز تحویل داده شده و رصد شود که چگونه کشاورزان مصرف کرده اند .

علی خادمی مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی لرستان در پایان تاکید کرد : کارگزاران ، بهره برداران و کشاورزان پیشرو نمی توانند با هر کارخانه ای قرارداد منعقد کنند، فقط می توانند از این ۴ کارخانه که محصولاتشان مورد تایید شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی کشور و وزارت جهاد کشاورزی می باشد کود خریداری کنند .


مریم نظری 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: