پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۸۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
در حال حاضر OLED بهترین تکنولوژی برای یک تلویزیون خانگی است؛ زیرا بهترین سطح تیرگی را به همراه روشنایی کافی و رنگ‌های فوق‌العاده به نمایش می‌گذارد و زمان پاسخ‌گویی بسیار پایینی هم دارد (قابل‌توجه گیمرها). ال‌جی توانسته بر روی بستر OLED به چنان پیشرفتی برسد که پس از یکه‌تازی بازار تلویزیون‌های 4K، اکنون به گواه متخصصان و استانداردهای گوناگون بهترین و بالاترین کیفیت 8K را ارائه نموده است.
داستان استانداردهای تصویری 8K
اگرچه هنگام مقایسه ممکن است استانداردهای تصویری و میزان پایبندی یک محصول به آن‌ها در ذهن خریدار موضوعی چندان ملموس نباشد؛ اما در عمل و هنگام استفاده این تفاوت‌ها کاملاً درک خواهند شد. برای مثال یکی از استانداردهایی که ال‌جی در تلویزیون‌هایش شدیداً به دنبال رعایت آن بوده، نوسان فرکانس یا CM نامیده می‌شود که به شیوه چینش و فاصله پیکسل‌ها از یکدیگر برمی‌گردد. احتمالاً در اخبار زیادی به آن برخورده و به‌سادگی از آن گذشته باشید، چون تاکنون کسی در صنعت تلویزیون روی آن تأکیدی نداشته و برایتان ناآشنا است؛ اما به خاطر داشته باشید، بدون شک ابزار سنجش CM درنهایت آن چیزی است می‌تواند بگوید یک تلویزیون 8k واقعی هست یا نیست!

این استاندارد علاوه بر اینکه می‌تواند موضوع تبلیغاتی مناسبی برای شرکت‌ها باشد، اهمیت اصلی آن در این است که تکنولوژی تلویزیون‌ها روزبه‌روز پیشرفته‌تر شده و عمق بیشتری می‌یابد، لذا ضروری است هنگام خرید محصولات با آخرین تکنولوژی ، از اصطلاحات جدید نیز اطلاع داشته و استانداردها را بشناسیم تا مناسب‌ترین خرید را داشته باشیم.

اما داستان CM چیست و آیا واقعاً تعریف خوبی برای تشخیص تلویزیون بهتر است؟
به ساده‌ترین شکل، CM میزان توانایی تلویزیون در تشخیص و تفرق میان یک پیکسل با پیکسل‌های کناری آن است. طبق نظر کمیته بین‌المللی سنجش نمایشگر (ICDM)، در تعیین و تشخیص رزولوشن یک تلویزیون، نوسان کنتراست بسیار مهم‌تر از تعداد پیکسل‌ها است؛ زیرا اگر امکان تشخیص یک پیکسل از همسایگانش را نداشته باشیم، نمی‌توانیم پیکسل‌ها را کاملاً مستقل در نمایش تصویر به‌کارگیریم. درنتیجه وضوح تصویر دلخواه و ایده‌الی نخواهیم داشت.


برای درک بهتر موضوع، بد نیست نگاهی به تصویر بالا بیاندازید. در سمت چپ پیکسل‌های یک تلویزیون با CM پایین را مشاهده می‌کنید. در سمت راست هم پیکسل‌های تلویزیون Nanocell 8K LED ال‌جی به تصویر درآمده‌اند که توانسته نمره CM بسیار عالی ۹۰ درصد را کسب کند. درحالی‌که در تصویر سمت چپ پیکسل‌ها آشفته و به‌هم‌ریخته‌اند، اما در تلویزیون ال‌جی بسیار واضح و متمایز می‌توان آن‌ها را دید. این در حالی است که در مدل‌های OLED ال‌جی داستان از این هم بهتر می‌شود.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: