پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۸۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
با داوری پوران درخشنده و مهرداد اسکویی جوایز جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه اهدا شد؛
با داوری پوران درخشنده و مهرداد اسکویی برندگان بخش‌های مختلف رقابتی چهارمین جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه معرفی شدند و رضا میرکریمی جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرد.
به گزارش ستاد خبری جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه، مراسم اختتامییه چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه با حضور «ملا بختیار» مسئول بخش حمایتی این جشنواره و از شخصیتهای برجسته سیاسی اقلیم کُردستان عراق، مهدی شوشتری سرکنسول ایران در سلیمانیه، «فؤاد جلال» رئیس کمپانی سینمایی «مستی فیلم» و دبیر جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه، پوران درخشنده کارگردان سرشناس سینمای ایران و داور بخش رقابتی اصلی «سینمای جهان» (بین‌الملل)، مهرداد اسکویی مستندساز ایران و داور بخش رقابتی مستند «سینمای جهان» و «سینمای کُردی»، «دانر عمر فارس» مدیر هنری جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه، کیومرث پوراحمد کارگردان باتجربه سینمای ایران، مستانه مهاجر تدوینگر و تهیه‌کننده سینمای ایران، زهرا ربی طراح صحنه و لباس سینمای ایران، شعله شریعتی فیلمنامه‌نویس ایرانی، سید مالک هاشمی رایزن فرهنگی کنسولگری ایران در سلیمانیه، داوران بخش‌های مختلف رقابتی جشنواره، کارگردانان کشورهای مختلف جهان، نماینده جشنواره‌های جهانی فیلم و علاقمندان به هنر سینما، با اجرای خانم «لینا رضا» در ساعت 19 روز گذشته دو‌شنبه 15 مهر ماه جاری (7 اکتبر 2019) در تالار هنر 2000 نفری شهر سلیمانیه پایتخت فرهنگ و هنر اقلیم کردستان عراق برگزار شد در تالار هنر شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق برگزار شد و برندگان بخش‌های مختلف رقابتی «سینمای جهان» و «سینمای کُردی» این رویداد سیمایی معرفی شدند و جایزه صنوبر زرین و لوح تقدیر به آنان اهدا شد.

بخش رقابتی اصلی فیلم‌های بلند «سینمای جهان»: 
اعضای داوران بخش رقابتی اصلی فیلم‌های سینمایی «سینمای جهان»، شامل آثار بین‌الملل و ملی چهارمین جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه که عبارت بودند از: «هینز هرمانس» Heinz Hermanns دبیر جشنواره بین‌المللی فيلم CEO و دبیر جشنواره بین‌المللی فيلم کوتاه برلین ـ رئیس هیئت داوران از کشور آلمان، خانم پوران درخشنده فیلمنامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده از کشور ایران، «آدریان بیلچ» Adrian Belic ـ کارگردان، مدیرفیلمبرداری و تهیه‌کننده از کشور آمریکا، «یوهانی آلنن» Juhani Alanen ـ مدیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فيلم «تمپره» Tampere از کشور فنلاند و خانم «زلفیه آکولاک» Zülfiye Akkulak ـ مدیر فیلم و رسانه از کشور آلمان برندگان این بخش از جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند: 

جایزه ویژه هیئت داوران:  
جایزه صنوبر نقره‌ای این بخش از جشنواره به فیلم سینمایی «راننده اسکریو» Screwdriver به کارگردانی «بسام جبراوی» Bassam Jarbawi از کشور فلسطین اهدا شد. 

بهترین فیلم: 
جایزه صنوبر زرین این بخش از جشنواره به فیلم سینمایی «داستان سه خواهر» A Tale of Three Sisters به کارگردانی «امین آلپر» Emin Alper از کشور ترکیه اهدا شد. 

بهترین کارگردانی: 
جایزه صنوبر نقره‌ای این بخش، توسط پوران درخشنده داور بخش رقابتی اصلی «سینمای جهان» (بین‌الملل) چهارمین جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه به رضا میرکریمی برای کارگردانی فیلم سینمایی «قصر شیرین» Castle of Dreams از کشور ایران اهدا شد. 

بهترین بازیگر مرد: 
جایزه صنوبر نقره‌ای این بخش، به «ویکتور ژوستی» Victor zhusti برای بازی در فیلم سینمایی «نماینده» The Delegation به کارگردانی «بوجار علیمانی» Bujar Alimani از کشور آلبانی اهدا شد. 

بهترین بازیگر زن: 
جایزه صنوبر نقره‌ای این بخش از جشنواره به «جَمیره اِبوزیه» Camere Ebuzziya برای بازی در فیلم سینمایی «داستان سه خواهر» A Tale of Three Sisters از کشور ترکیه اهدا شد.

بهترین فیلمنامه: 
جایزه صنوبر نقره‌ای این بخش از جشنواره به «بونگ جون ـ هو» Bong Joon-ho و «هان جین ـ وون» Han Jin-Won برای نوشتن فیلمنامه فیلم سینمایی «پارازیت» PARASITE به کارگردانی «بونگ جون ـ هو» از کشور کره جنوبی برنده نخل طلای بهترین فیلم هفتاد و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «کن» فرانسه تقدیم شد. 
 
بهترین فیلمبرداری: 
جایزه صنوبر نقره‌ای این بخش از جشنواره به «جاسک پودگورسکی» Jacek Podgorski برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «بی صدا» The mute به کارگردانی «بارتوز کونوپکا» Bartosz Konopka از کشورهای لهستان و بلژیک اهدا  شد. 

جايزه خلاقيت:
جايزه ویژه خلاقيت به پورمحمدی برای کارگردانی فیلم کوتاه «کرگدن» Rhino به کارگردانی آرمین پورمحمد از کردستان ایران اهدا شد.
بخش رقابتی فیلم‌های انیمیشن: 
اعضای داوران فیلم‌های انیمیشن و پویانمایی بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه که عبارت بودند از: ؛ برندگان این بخش از جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند: 

بهترین فیلم: 
جایزه صنوبر نقره‌ای این بخش از جشنواره، به فیلم کوتاه «رؤیاها در اعماق» Dreams in the depths به کارگردانی رضا محمدی از کردستان ایران اهدا شد. 

بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه «سینمای کُردی»: 
اعضای داوران فیلم‌های کوتاه بخش رقابتی «سینمای کُردی» چهارمين جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه؛ برندگان این بخش از جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند:

جایزه ویژه هیئت داوران: 
جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم کوتاه «راه» (ریگا) به کارگردانی «خیبر رفیق» از اقلیم کردستان عراق اهدا شد. 
 
بهترین فیلم کوتاه سینمای کُردی: 
جایزه صنوبر نقره‌ای این بخش از جشنواره، به فیلم کوتاه «روزی از روزها در کردستان» به کارگردانی «ژینو هادی» از اقلیم کردستان عراق اهدا شد. 

بخش رقابتی بین‌الملل فیلم‌های کوتاه: 
اعضای داوران فیلم‌های کوتاه بخش رقابتی بین‌الملل چهارمين دوره جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه؛ برندگان این بخش از جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند:  

جایزه ویژه هیئت داوران: 
جایزه ویژه هیئت داوران این بخش از جشنواره، به فیلم کوتاه «آسمینا» Asmnina به کارگردانی «دکال برنسون» Dekel Berenson از کشور نپال اهدا شد. 

بهترین فیلم کوتاه بین‌الملل: 
جایزه صنوبر زرین این بخش از جشنواره به فیلم کوتاه «برخلاف امروز» Unlike Today به کارگردانی «آسترید منزال» Astrid Menzel  از کشور آلمان اهدا شد.

بخش رقابتی فیلم‌های مستند بلند «سینمای جهان» و «سینمای کُردی»:   
اعضای داوران فیلم‌های مستند بلند بخش رقابتی «سینمای جهان» و «سینمای کُردی» چهارمين دوره جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه که عبارت بودند از: خانم «آنوما راجاکارونا» Anomaa Rajakaruna کارگردان و تهیه‌کننده ـ رئیس هیئت داوران از کشور سریلانکا، مهرداد اسکویی ـ کارگردان، تهیه‌کننده، پژوهشگر و عکاس از کشور ایران و خانم «اعتامی بُرجان» Etami Borjan استاد مطالعات فیلم دانشگاه زاگرب ـ از کشور کرواسی؛ برندگان این بخش از جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند: 

بهترین فیلم مستند سینمای کُردی:
جایزه صنوبر زرین این بخش از جشنواره، به فیلم مستند «دیالوگ» DIALOGUE به کارگردانی «سلیم یلدز» Selim YildIz از کردستان ترکیه اهدا شد. 

بهترین فیلم مستند سینمای جهان:
جایزه صنوبر زرین این بخش از جشنواره، به فیلم مستند «کره زمین» Terra به کارگردامی «جولیان کوشنارینکو» Julia Kushnarenko از کشور روسیه اهدا شد. 
همچنین لوح تقدیر این بخش از جشنواره، به فیلم مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی از ایران اهدا شد. 

اکران 134 فیلم‌ از کارگردانان 79 کشور جهان
چهارمين دوره جشنواره بین‌المللی فيلم سليمانيه با نمایش 134 فیلم‌ از کارگردانان 79 کشور جهان؛ در دو بخش رقابتی «سینمای جهان» (بین‌الملل) و بخش رقابتی «سینمای کُردی» (ملی) شامل؛ آثار بلند سینمایی و کوتاه؛ مستند، انيميشن و تجربی و همچنین برپایی کارگاه‌های تخصصی سینمایی و نشست تولید مشترک؛ با شعار «سرطان زمین» در روزهای 9 تا 15 مهر ماه جاری (1 تا 7 اکتبر 2019) در 5 سالن سیتی سینما، سینما سالم، سالن «ئه‌من سوور» و همچنین تالار هنر در شهر سليمانيه پایتخت فرهنگ و هنر اقليم كردستان عراق برگزار ‌شد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: