پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
زاهدان-- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: هزار و ۵۰۳ آسیب‌دیده سیلاب اخیر در جنوب این استان از چهارم تا ۱۶ مهر توسط نیروهای هلال احمر امدادرسانی شدند.
گیتی آنلاین_ به نقل از ایرنا _ رسول راشکی اظهار داشت: سیل‌زدگان ۱۰۰ روستای ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان توسط ۴۴۷ نیروی هلال احمر این استان امدادرسانی شدند.

وی افزود: عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان جنوب سیستان و بلوچستان توسط ۷۰ خودروی هلال احمر انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: تاکنون ۱۹۱ خانوار سیل‌زده در جنوب این استان اسکان اضطراری داده شدند.

وی توزیع ۱۴۷ دستگاه چادر امدادی، ۲۳۷ تخته موکت، ۵۸۴ تخته پتو، ۲۸۰ بسته غذایی، ۹۵۷ قوطی کنسرو و ۲۰۲ کیلوگرم نایلون  را از جمله مهمترین اقلام توزیع شده بین سیل‌زدگان جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

راشکی تاکید کرد: امدادرسانی در پنج شهرستان سراوان، فنوج، سیب و سوران و مهرستان به پایان رسیده و با توجه به وضعیت آسیب‌دیدگان سایر شهرستان‌های سرباز، خاش، نیکشهر، کنارک و ایرانشهر امدادرسانی در این مناطق همچنان تداوم دارد.

به گزارش ایرنا بارندگی‌های رگباری و شدید از سوم تا ۱۴ مهر مناطق مرکزی و جنوب سیستان و بلوچستان را فرا گرفت به طوریکه برای نخستین بار بعد از چندین سال بیشترین بارندگی مهر با ۱۲۵ میلی متر از توابع سرباز گزارش شد.

براثر بارندگی‌های این مدت علاوه بر بسته شدن برخی از مسیرهای ارتباطی در جنوب سیستان و بلوچستان،منازل شماری از مردم منطقه دچار آبگرفتی شد.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: