پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۸۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
رئیس اداره مراقبت وزارت بهداشت گفت: رسالت و وظیفه اصلی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین صیانت از سلامت زوار اربعین با اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی در ترددهای مرزی است.
گیتی آنلاین _  به نقل از  روابط عمومی -رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در سفر به زاهدان با اعلام این مطلب گفت: بدون شک مهمترین وظیفه کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین در سیستان و بلوچستان نیز اجرای دقیق نظام مراقبت سندرمیک و ثبت داده های فنی و بهداشتی در محل ورود زوار عزیز پاکستانی است و کارکنان بهداشت و درمان در موکب های سلامت مستقر در نقطه صفر مرزی میرجاوه و زاهدان، پیشگیری از بیمارهای واگیر را  با حساسیت مد نظر قرار داده اند.

به گفته دکتر حسین عرفانی ارزیابی و غربالگری تمامی زوار ورودی به کشور و ثبت بیماری با اولویت پانزده گروه از علایم و نشانه ها، در سامانه نظام مراقبت سندرمیک در موکب های سلامت میرجاوه و زاهدان را یکی از ارزشمندترین اقدامات حوزه سلامت برای برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم راهپیمائی اربعین است.

رییس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت روند خدمت رسانی کمیته بهداشت و درمان اریعین استان سیستان و بلوچستان را  به زائرین عزیز پاکستانی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: وظیفه خود می دانم تا از مجموعه اقدامات بهداشت فردی، بهداشت محیط و همچنین تدارک خدمات و اقلالم درمانی مورد نیاز زوار اربعین توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تقدیر و تشکر نمایم.

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در جلسه جمع بندی بازدید مسئولین وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تمامی زائرین پاکستانی در بدو ورود توسط کارکنان کمیته بهداشت و درمان اربعین، واکسیناسیون و تب سنجی می شوند.

دکتر طباطبایی از پیاده روی اربعین به عنوان عامل توسعه جنوب شرق کشور نام برد و گفت : تمامی اتفاقاتی که در پایانه مرزی میرجاوه و زائر سرای  امام رضا(ع) رخ می دهد به برکت اربعین است.

وی افزود: ویزیت پزشکان و دندانپزشکان، بیماریابی، بستری موقت بیماران، انجام مراقبت های ویژه مادران باردار واحد مامایی ، کلر سنجی منابع آبی، گندزدایی آب، بازدید از مراکز تهیه، طبخ و توزیع مواد غذایی، نمونه برداری از مواد غذایی، آزمایشگاه، خدمات دارویی و ارائه آموزش های سلامت از جمله دیگر اقداماتی است که توسط کمیته بهداشت و درمان اربعین در جهت مراقبت از سلامت زائران و پیشگیری از ورود بیماری به کشور در موکب های سلامت زاهدان و میرجاه صورت می گیرد. 

دکتر طباطبائی با اشاره به حضور فعال داوطلبین سلامت در موکب های سلامت زاهدان و میرجاوه گفت: تعداد زیادی از داوطلبان سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و همچنین طلاب آشنا به زبان اردو  برای انتقال آموزش های سلامت به زائران، مدیریت پسماندها، بهداشت آب و مواد غذایی مشارکت دارند.

گفتنی است،  بازدید از زائر سرای امام رضا، بازدید از پایانه مرزی میرجاوه، بازدید از بیمارستان دارالشفای میرجاوه و شرکت در نشست کمیته سلامت اربعین از جمله برنامه های رییس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در سفر به زاهدان بود.


نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: