پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷
به همت حوزه هنری صورت می‌گیرد؛
با همکاری سازمان سینمایی حوزه هنری، موسسه بهمن سبز و سینما شهر، سالن اول سینما ایران تبدیل به یک سالن 500 نفره کاملا مدرن و مجهز می‌شود و همچنین یک سالن 45 نفره استاندار دو جدید به طبقه اول مجموعه اضافه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری؛ مسعود یکانی مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان آذربایجان غربی اعلام کرد: ما در سطح استان آذربایجان غربی 12 سالن سینما داریم که مالکیت آنها با حوزه هنری است و از بین اینها فقط سه سالن فعال در مرکز استان یعنی شهر ارومیه داریم که شامل سالن‌های «سینما انقلاب» با 600 نفر ظرفیت و سالن‌های «سینما ایران» و « سینما آزادی» با 750 نفر ظرفیت است.
 
وی افزود: ما در شهرهای اشنویه، سلماس، شاهین دژ، نقده، ماکو و خوی هم سالن‌های سینمایی داریم که غیرفعال بوده و فعلا بلااستفاده هستند و سینما فرهنگ ارومیه در حال حاضر  محل اداری حوزه هنری استان آذربایجان غربی می‌باشد و کارکرد سینمایی ندارد. 

یکانی درباره بازسازی سینما «ایران» ارومیه توضیح داد: این سینما در سال 1330 ساخته شده و از قدیمی‌ترین و پرمخاطب‌ترین سینماهای ارومیه بوده که تحت مدیریت حوزه هنری است و اکنون با همت و اراده حوزه هنری و موسسه بهمن سبز و مسئولین استانی و سینماشهر قرار است سالن قدیمی آن به دو سالن شامل: یک سالن 500 نفره مجهز و مدرن و لوکس و VIP و یک سالن کوچک‌تر تبدیل شود. 

وی شرح داد: این سالن به همراه بالکن آن مجهز به 500 صندلی کاملا استاندارد می‌شود که در حال حاضر مراحل کف سازی آن شروع شده و پیش بینی می‌شود تا آبان ماه به اتمام برسد. 

وی ادامه داد: همچنین، تجهیز سیستم پخش و صوت، پرده اکران، مبلمان و دکوارسیون لابی، مسیر خروج و ... از دیگر اقداماتی است که در این مرحله از بازسازی انجام خواهد شد و در کل تلاش کردیم که کلیت فضا را از یک سینمای کهنه و مستهلک به سینمایی کاملا مدرن و لوکس تبدیل کنیم. 

وی همچنین، عنوان کرد: در کنار این بازسازی و به سازی، احداث یک سالن بسیار مجهز و کاملا استاندارد 45 نفری هم در دستور کار ما قرار دارد که تا کنون 60 درصد مراحل آن پیش رفته و انشالله تا یک ماه دیگر آماده بهره برداری می‌شود. 

یکانی درباره گزارش هزینه‌های این پروژه گفت: از آنجایی که مرحله به مرحله کار را پیش بردیم هنوز جمع دقیقی از مبالغ ارائه نشده و موسسه بهمن سبز بعد از اتمام کار هزینه‌های برآورد شده و خرج شده آن را ارائه خواهد داد. 

وی در پایان تاکید کرد: ولی به هر حال مشکل کمبود سالن در استان آذربایجان غربی یک مشکل جدی است که انشالله با همت و حمایت‌های همیشگی سازمان سینمایی حوزه هنری و به همت موسسه بهمن سبز در راستای بهبود این وضعیت قدم‌های جدی بر می‌داریم.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: