پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
حاجی میرزایی گفت: مدارس فقط باید در ۲ نوع دولتی و غیردولتی باشند؛ در این دسته‌بندی، سمپاد تضعیف نمی‌شود.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم افتتاح همزمان ۲ هزار واحد آموزشی در سراسر کشور، در جمع خبرنگاران در پاسخ به ما درباره موضوع کاهش تنوع مدارس که اخیرا مصوبه آن در مجلس تصویب شد، اظهار کرد: اساسنامه سمپاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده و به وسیله رئیس جمهور ابلاغ شده است؛ بنابراین ضمانت اجرایی دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که مقوله اخیر مجلس این استقلال سمپاد را تضعیف می‌کند یا خیر گفت: اصولا در یک تقسیم بندی کلی دو نوع مدرسه بیشتر نداریم که شامل دولتی و غیردولتی می‌شوند و مدارس نباید غیر از این دو گروه باشند، مدارس سمپاد هم با توجه به این تقسیم تضعیف نخواهند شد و در زیر مجموعه دولتی هستند.

وزیر آموزش و پرورش درباره بندی که تشکیل مدارس خاص را منوط به اجازه مجلس می‌کند، گفت: قانون کاهش تنوع مدارس هنوز تصویب نشده است و باید رای شورای نگهبان در این مورد را داشته باشیم، بعد از آن هرچه قانون باشد، اجرا می‌کنیم.

حاجی‌میرزایی درباره زمان اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان تصریح کرد: تصویب آیین نامه رتبه بندی در دستور کار دولت است و زمانی که تصویب شود، اجرایی می‌شود، اما اعمال آن از مهر ۹۸ خواهد بود.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: