پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۹۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
معاون امور هنری وزارت ارشاد عنوان کرد:
معاون امور هنری وزارت ارشاد گفت: قدرشناسی از بزرگان بیش از اینکه قدرشناسی از آن چهره‌ها باشد چراغ قراردادن آنها برای سایرین است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، 
محمدمجتبی حسینی در مراسم نکوداشت استاد «محمدحسین عطارچیان» که در موزه خوشنویسی ایران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: قدرشناسی از بزرگان، فرهیختگان و ستارگان سپهر یک کشور بیش از اینکه قدرشناسی از آن چهره‌ها باشد فانوس و چراغ راه قراردادن آنها برای سایر شهروندان است.

وی ادامه داد: آنچه که مهم تلقی می‌شود تاثیرات اجتماعی است. یکی از اساتید من می‌گفت «مزد عاشقی در عاشقی نهفته است» هنرمند، فرهیخته و بزرگی که سال‌ها رنج را بر خودش هموار کرده و توانسته این تجربه گران را با خودش حمل کند منتظر قدرشناسی نیست اما قدرشناسی از آن نشان دهنده ادب مخاطبان و همچنین تشویق دیگران برای بزرگ شدن است.

حسینی تاکید کرد: این تکلیف را که هر نهادی حالا شهرداری یا دیگر نهادها انجام دهند، مزد پیشقدمی‌اش را دریافت خواهد کرد. اینکه شهرداری در این کار پیشقدم شده یعنی هم به فضای فرهنگی شهر که می‌تواند به توسعه معناگرایی بیانجامد توجه دارد و هم به ستارگان روشن و درخشان شهر. باور من این است که اگر این گام امتداد یابد و تبدیل به یک سنت شود حتی نشانه‌های بیشتری در شهر از بزرگان باشد، نهایتا فضای زیست و فرهنگ شهر را تلطیف کرده و ارتقا می‌بخشد.

معاون امور هنری وزارت ارشاد گفت: در واقع بزرگداشت قدم اول معرفی هنرمندان و هنر است و اگر این احترام صمیمانه اتفاق بیفتد و این تکریم از عمق جان تهیه کنندگان و برنامه ریزان باشد، مطمئن باشید این باور پذیری هست و مردم خودشان رغبت نشان خواهند داد.

وی تصریح کرد: کما اینکه آثار درخشان فرهنگ و هنر ما بدون تبلیغ فراگیر و همه‌گیر شدند. آیا کسی برای خریدن دیوان حافظ کسی را تشویق کرده است؟ آیا کسی حافظ را روی بیلبوردهای شهری تبلیغ می‌کند؟ اما در هر خانه‌ای در کنار نسخه قرآن دیوانی از غزلیات حافظ هم هست. این بدین معناست که استعداد پذیرش آثار خوب در جان همه هست.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: