پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
فرمانده انتظامی شهرستان تایباد گفت: در نیمه نخست امسال 363 هزار و 25 نفر تبعه خارجی از طریق مرز دوغارون در تایباد وارد کشور شدند که نسبت به مدت مشابه پارسال 11 درصد افزایش داشته است.

سرهنگ علی اکبر قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی و خبری گیتی آنلاین در تایباد، افزود: تردد مسافران در سال گذشته از طریق مرز دوغارون این شهرستان یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۷۰۷ نفر بود.

وی مطرح کرد: در نیمه نخست امسال ۲۸۲ هزار و  ۱۹۵ مسافر خارجی از طریق مرز دوغارون به سمت کشور افغانستان خارج شد که نسبت به همین مدت در سال گذشته بیش از دو درصد رشد را نشان می‌دهد.

سرهنگ قربانی با اعلام خروج ۱۶ هزار و ۶۹۳  مسافر ایرانی در همین بازه زمانی از  این طریق به کشور افغانستان بیان کرد: همچنین ۱۶ هزار و ۵۹ مسافر ایرانی از مرز  دوغارون وارد ایران شدند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۳۰ فقره گذرنامه جعلی از افرادی که قصد سفر به دو کشور ایران و افغانستان را داشتند توسط پلیس گذرنامه در این معبر رسمی کشف و ضبط شد که این رقم در نیمه نخست سال جاری به ۳۸۲ فقره رسید.

پایانه مرزی دوغارون به عنوان تنها معبر رسمی کشور در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان در دهه پایانی ماه صفر شاهد تردد روزانه بیش از سه هزار زائر اربعین حسینی است.

خبرنگار: مهدی حسین زاده


نویسنده:حسین زاده گفت و گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: