پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۹۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
گلمردای:
با توجه به این که در ابتدای انقلاب کشور به تجارب و کار حرفه ای کارکنان شرکت نفت احتیاج داشت آنها مجاز بودند که تا شصت سالگی کارکنند و بر این اساس این افراد بیش از سی سال سابقه کار دارند و به همین نسبت حق بیمه بازنشستگی پرداخته اند.

علی گلمرادی نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بخش جولکی و بندر امام خمینی در گفتگو با گیتی آنلاین گفت: شرایط کار در شرکت نفت یک شرایط خاص بوده و هست. 
وی مطرح کرد: براساس تعریف شرایط سنی و سابقه کاری کارکنان نفت می توانستند تا سن شصت سالگی کار کنند و با توجه به این که بعضی از این افراد سابقه کار و خدمتشان در سن شصت سالگی به بیش از سی سال می رسد از این افراد یک حق بیمه ای کسر شده است و ذخیره شده و هم اکنون باید حق و حقوق آنها متناسب با خدمتشان لحاظ شود.
نماینده مردم بندر ماهشهر در خانه ملت عنوان کرد: مجلس قانونی را تصویب کرد که براساس آن در بازنشستگی فقط تا سی سال باید حق سنوات پرداخت شود که این یک ظلم و ستم و اجحاف در حق کارکنانی است که در پیکره نفت کار کردند و به زحمت افتادند، آسیب دیدند، بیمار شدند تا این که به شرایط قانونی شصت سالگی رسیدند و بیش از سی سال خدمت کردند.
گلمردای اظهارداشت: این بازنشستگان پیگیری هایی انجام دادند مذاکراتی با وزیر محترم نفت و مسئولین ذی ربط انجام شد وعده هایی داده شد مبنی بر این که حق این بازنشستگان تضییع نشود.
این عضو کمیسیون انرژی  گفت: من نظرم این است که هم کمیسیون انرژی و هم وزارت نفت باید تلاش کنند و با نگاه مساعد در جهت احصاء حق این افراد گام بردارند. 
وی تاکید کرد: این حق آنهاست و باید شیوه معقولی اتخاذ شود و حق این پرسنل بازنشسته نفت تضییع نشود.
گلمرادی توضیح داد: سوابق بازنشستگی این افراد  براساس سی سال درنظر گرفته شده و سالهای مازاد بر سی سال را برایشان لحاظ نمی کنند و این مسئله ای است که مورد اعتراض است.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: